Новини Чернігова

«Північний форпост»: презентували книжку про героїчний спротив чернігівського напрямку

Будівельні матеріали м.Ніжин

День, який розділив життя багатьох українців на «до» і «після» – 24 лютого 2022 року. О 5-й ранку розпочався широкомасштабний наступ російських окупантів, зокрема й на Чернігівщину. Хронологія подій, здобутки та втрати, героїчний спротив ЗСУ та ТРО – все це день за днем описав військовий історик Михайло Жирохов у своїй книжці «Північний форпост: Чернігівський напрямок», презентація та автограф-сесія якої відбулися в Чернігові біля «Будинку книги» 28 червня.

«Це хроніка, яку треба зробити зараз, тому що багато подій із часом просто зникають із нашої пам’яті. Я не відкрию великого секрету, якщо скажу, що для багатьох ці 38 днів злилися в один великий день – в одне довге 24 лютого», – Михайло Жирохов, український історик, автор книги.

Сам автор каже, що війна з Росією почалася для нього ще вісім років тому. А тема вторгнення на Донбасі є для нього дуже близька, бо народився саме в Донецькій області, тому фактично зараз пережив уже другий наступ у своєму житті. Весь час облоги Чернігова він перебував у місті, тож інформацію для своєї роботи він брав із відкритих джерел та особистих спостережень.

«Я не зациклювався тільки на Чернігові. Там є великий розділ про оборону Славутича, попри те, що вона тривала кілька днів, але там були різні моменти. Вони досі цікаві і з історичного, і з військового та цивільного погляду. Там є розповідь про бої за Бровари», – Михайло Жирохов, український історик, автор книги.

Перший тираж був обмежений, автор видав його за власні кошти, втім, попит на книжку спостерігається не тільки серед чернігівців, а й по країні загалом. Тому примірники видають знову і знову. Наступну свою роботу Михайло Жирохов хоче присвятити цивільним чернігівцям, які героїчно пережили блокаду та, згуртувавшись із військовими, активно допомагали обороні. Зібрати імена всіх полеглих героїв та розказати їхні історії.

29.06.2022
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова

Магазин Автозапчастин м.Ніжин