Україна і світ

Після війни люди залишаються наодинці з проблемами, – ветеран АТО про інцидент на мості у Києві

Державних реабілітаційних програм для ветеранів в Україні поки не існує. Тож ті, хто повертаються з війни, часто залишаються наодинці зі своїми проблемами. Недавній інцидент з колишнім військовим, який погрожував підірвати міст у Києві через особисті негаразди, вкотре це підтвердив.

Про це у прямому ефірі 24 каналу розповів ветеран АТО та засновник Pizza Veterano Леонід Остальцев.

Нагадаємо, що 18 вересня у Києві чоловік на мосту “Метро” власним авто частково заблокував рух і погрожував все підірвати. Поліції вдалося встановити особу зловмисника. Ним виявився колишній військовослужбовець, 42-річний вихідець з анексованого Росією Криму Олексій Белько.

Під час допиту чоловік пояснив, що метою його вчинку було те, щоб у житті “закінчилася чорна смуга, яка триває зараз”. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що хоче взяти військового на поруки. Крім цього, Бельку допоможуть пройти курс реабілітації від наркотиків.

Остальцев зазначив, що підтримує Олексія та з розумінням ставиться до ситуації. А також радий, що ніхто не постраждав, а в МВС адекватно відреагували на інцидент.

Я розумію Льошу. Розумію, що я теж міг би бути на тому мості. Просто мені в житті більше пощастило. Є справу мого життя, є багато знайомих психологів,
– пояснив ветеран.

І додав: ця ситуація вкотре показала йому, що потрібно більше звертати уваги на себе, а не чекати допомоги держави. А також намагатися вирішувати повсякденні проблемні ситуації за допомогою комунікації з побратимами.

Хоча, за словами Остальцева, державних реабілітаційних програм для ветеранів в Україні поки немає, та волонтерський напрямок у цьому питанні дуже потужний. Тому є куди звертатися та чим зарадити.

Люди, які мають бойовий досвід, не є за бортом життя. Вони просто мають інший досвід, який можна і треба використовувати. Але для цього треба перебудувати себе. Це дуже тяжко,
– пояснив він.

Він вважає, що повинні бути державні програми та стандарти, за якими треба повертати бійця з лінії фронту й адаптувати його до мирного життя. Аби він міг використовувати набуті на війні навички конструктивно.

“Поки ж цього немає, люди, які повертаються з війни залишаються, на жаль, наодинці зі своїми проблемами. Тому що людину, яка була на війні, може зрозуміти лише людина, яка була на війні. Все дуже просто”, – підсумував Остальцев.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело Телеканал новини «24»
19.09.2019

Close