Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Піщана буря, що накрила Чернігівщину, може повернутися. ФОТО

Піщана буря, що накрила Чернігівщину, може повернутися. ФОТО

Піщана буря, що накрила Чернігівщину минулими вихідними, може повторитися ще цього тижня.

Такий прогноз зробила у розмові з кореспондентом Високого Валу черговий синоптик обласного центру з гідрометеорології Ірина Глущенко.

За її словами, піщано-пилову бурю навряд чи могли спричинити «вітер із Сахари», «дим з тліючих торфовищ» або «випарювання води з водойм», як це пояснювали користувачі соцмереж. На думку синоптика, її  спровокував антициклон, котрий з 17 червня переміщувався із Західної Європи, через Білорусь, у напрямі  середнього Поволжжя.

«Наразі Чернігів перебуває на його периферії, де вітер дме з кількох напрямків. З 19 червня він почав переносити повітряні маси з південно-східного, від центру антициклону над середньою Волгою. Вітер намітає пісок із степів під Астраханню. Тому іноді це явище називають «астраханським суховієм». Ефект смогу цього разу посилив вітер з пересушених спекою ґрунтів Полісся», – пояснила Глущенко.

За її твердженням, те, що спостерігали чернігівці – не аномалія. Чинники, які сприяють розвитку явища, це: температура повітря вища 25 градусів, вітряна погода, низька вологість. Окремо впливає і швидкість вітру, яка цими вихідними не перевищувала 5-10 метрів за секунду. За таких показників суховій можливий і у майбутньому.

Відтак Глущенко не виключила повторення явища цього тижня. І додала: дощі у четвер-п`ятницю, можливо, приб`ють пил, але ненадовго.

Піщана буря, що накрила Чернігівщину, може повернутися. ФОТО

Фото – Ніна Корогод

Піщана буря, що накрила Чернігівщину, може повернутися. ФОТО

Фото – Олександр Гашпар

Про те, як суховій вплинув на самопочуття людей, ми дізналися у лікаря-пульмонолога обласної лікарні Івана Тельнова.

«Таке явище буває щороку. Проте воно суттєво не погіршує стан хворих на хронічні недуги, тих, у кого є захворювання легенів. Напливу пацієнтів у мене не було і цього разу. Можливо тому, що вони дотримувалися єдиної, але важливої поради – не виходити з дому під час суховію. Про це треба пам’ятати, якщо явище триватиме довше, ніж день-два», – наголосив медик.

Фото на головній Олег Головатенко

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
22.06.2021

Залишити відповідь