Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Пінчук – німцям: Через 80 років після нацистського геноциду ви не робите все можливе, щоб зупинити геноцид, який здійснюють росіяни

Пів року тому у Меморіальному центрі Голокосту Бабин Яр у Києві проходила церемонія, присвячена 80-річчю масового розстрілу німецькими солдатами українських євреїв у Бабиному Яру. Я мав честь виступати після трьох глав держав, серед яких був президент Німеччини.

Франк-Вальтер Штайнмаєр, якого я дуже поважаю за його відданість європейським цінностям, назвав уроки, які отримала Німеччина зі свого нацистського минулого.

Президент Німеччини сказав: Ми, німці, знаємо про нашу відповідальність. Це відповідальність, яка не закінчується. Він говорив про загальну основу міжнародного права та людської гідності, свободу людей обирати свій шлях і життя у територіальній цілісності, мирну та безпечну Європу. Цю основу ми маємо захищати – це також частина нашої відповідальності, пов’язаної з нашою історією. Якщо злі демони минулого з’являться сьогодні в новому одязі, — сказав він, — то для нас, німців, на це може бути лише одна відповідь: ніколи більше! Боротьба має продовжуватися.

Але я не бачу, щоб Німеччина сьогодні була країною Ніколи знову!, на жаль. Сьогодні Росія напала на мирну країну, бомбардує та вбиває тисячі мирних жителів, морить їх голодом у заблокованих містах і дає померти від хвороб. Російські війська здійснюють масові розстріли українців, навіть візуально це нагадує розстріли у Бабиному Яру.

Понад місяць німці бачать це у новинах у режимі реального часу.

Так, Німеччина запроваджує санкції, надає гуманітарну допомогу, а також надає зброю, що ще недавно було неможливо уявити.

Але сьогодні, через пів року після потужного та впевненого виступу президента Штайнмаєра, коли він сказав: Для нас, німців, може бути лише одна відповідь: Ніколи знову!, саме Німеччина блокує повне запровадження санкцій, аби відключити російські банки від SWIFT. Саме Німеччина не бажає негайно запровадити ембарго на російську нафту, вугілля та газ, оскільки постраждає німецька економіка (а Німеччина гальмує рішення ЄС). Німеччина відтягує доставлення важкого озброєння, необхідного Україні.

Я розумію, що для того, щоб завтра мати можливість вчинити правильно, Німеччина має залишатися з живою економікою. Я реаліст.

Але Ніколи більше! означає не лише виступати проти свастики. Це означає боротися всіма можливими засобами проти масових вбивств, геноцидів, військових злочинів та звірств. Сьогодні я вважаю, що Німеччина має зробити все можливе. І повинна ризикувати. Немає легкого шляху без ризиків і жертв перемогти зло і зупинити звірства, що відбуваються в Україні.

Ви дозволили злу стати надто сильним. Ви заробили багато грошей на цьому шляху, і я припускаю, що цілком сумлінно. Але саме тому сьогодні, через вашу історію, історію нацизму і ваші останні заробітки, я вважаю, що буде правильно, якщо ви активізуєтесь і визнаєте, що ваша сумлінність була недоречною і коштує життя людей. З цього слідує особлива відповідальність жертвувати і ризикувати.

Чи що саме вам потрібно? Хімічні атаки в країні за 700 км від Німеччини? Ще тисячі і десятки тисяч смертей від бомб в оточених містах від голоду чи спраги? Чи ядерні атаки?

Поки ви вирішите, що потрібно діяти, я пропоную новий шаблон для майбутніх виступів високопоставлених політиків Німеччини:

Не кажіть більше: Для нас, німців, може бути тільки одна відповідь: Ніколи більше!

Говоріть: Для нас, німців, може бути тільки одна відповідь: Сподіваюся, не так скоро знову! Або якщо щось трапиться, ми обов’язково обговоримо шляхи допомоги, якщо це буде можливо без надто великих втрат для нас.

Німці виконали унікальну роботу з визнання жахливих злочинів свого минулого.

Я не бачу, щоб німці визнали правду свого сьогодення.

Я усвідомлюю, що я емоційний, бо я український єврей, і раніше вірив у нову Німеччину. Я знаю, що я не маю ідеального шляху вперед. Але дозвольте мені уявити правду про Німеччину такою, якою я її бачу сьогодні:

Тоді злочинцями були німці. Німці влаштували Голокост.

Сьогодні – ви несете відповідальність. Ви допускаєте військові злочини. Через 80 років після нацистського геноциду в Україні ви не робите все можливе, щоби зупинити геноцид, який здійснюють росіяни.

Це не ніколи знову! І цього замало.

Я можу тільки дуже попросити вас діяти з необхідною невідкладністю, зробити все, щоб зупинити російські війська. І у такий спосіб показати: це не так, що німці мають щось важливіше, ніж захист свободи і життя від гніту і смерті.

Ніколи знову! у Німеччині реально.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-04-14 21:43:20

Магазин Автозапчастин м.Ніжин