Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Підвищення цін на опалення в Чернігові: Зеленський зробив офіційну заяву

Підвищення цін на опалення в Чернігові: Зеленський зробив офіційну заяву

Якщо міський голова Чернігова не зможе впоратися з тарифним питанням самостійно, до його розв'язання долучатиметься центральна влада.

Про це заявив Президент України Володимир Зеленський 29 жовтня під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад в Одесі.

Президія Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові заслухала керівників усіх областей України щодо початку опалювального сезону в їхніх громадах.

«Усі області, які ми заслухали, усі голови міст виконують меморандум, який було підписано місяць тому з ініціативи Президента, – тарифи для населення на опалення не підвищуються», – резюмував заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко, зауваживши, що єдине місто в Україні, де місцева влада поки не може забезпечити незростання тарифів на опалення, – це Чернігів.

Нагадаємо, 29 жовтня на засіданні робочої групи у міськраді схвалили проект нових тарифів на опалення у Чернігові. Згідно нього, тарифи збираються підвищити на 37 відсотків для «Облтеплокомуненерго» та на 7 відсотків для ТЕЦ. Головна причина підвищення тарифів — ріст ціни на газ.

12 жовтня міський голова Чернігова Владислав Атрошенко на нараді публічно пообіцяв, що жодного рішення виконкому на підвищення тарифів не буде, а різницю в тарифах тепловикам покриватимуть з міського бюджету.

Вже за тиждень, 19 жовтня, він допустив підвищення тарифів на тепло. Головна причина — треба близько 140 мільйонів гривень з міського бюджету, щоб покрити різницю у тарифах.

Раніше, 30 вересня Владислав Атрошенко не підписав меморандум між «НАК «Нафтогаз» та головами громад щодо тарифів на тепло. Згідно з ним, місцева влада мала не підвищувати тарифи до кінця опалювального сезону. Покривати різницю мали з бюджету громад, яким в якості компенсації Кабмін запропонував залишити додаткові 4 відсотки податку на доходи фізосіб та понад 13 відсотків акцизу з пального.

Як розповів Владислав Атрошенко, він не підписав цей меморандум, бо платники місцевих податків сплачують їх для того, щоб місцева влада забезпечила харчування дітей в школах та садочках, розвиток інфраструктури, громадський транспорт, якісні медичні послуги.

Фото — Офіс Президента

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
30.10.2021

Магазин Автозапчастин м.Ніжин

Залишити відповідь