Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Підрахунки ВООЗ: померлих під час Covid-пандемії майже на 15 млн більше, ніж офіційно повідомляли країни

Всесвітня організація охорони здоров’я виявила, що за перші два роки пандемії померло майже на 15 млн осіб більше, ніж було офіційно заявлено практично всіма країнами.

Так, в Мексиці реальне число смертей від Covid-19 протягом перших двох років пандемії було вдвічі вище офіційного підрахунку. У Єгипті смертність приблизно в 12 разів перевищувала офіційні втрати. У Пакистані цей показник був у вісім разів вище.

В цілому, за оцінками експертів, більша частина людських жертв в результаті пандемії припала на 2021 рік, коли нові і більш заразні варіанти викликали сплески вірусу навіть в країнах, які успішно відображали більш ранні спалахи.

– Те, що сталося з цією пандемією, включаючи нашу нездатність точно відстежувати її, просто приголомшує, – зазначив епідеміолог з лікарні Святого Михайла і Університету Торонто Прабхат Джа.

За оцінками ВООЗ, майже третина смертей у світі – 4,7 млн – зафіксована в Індії. За даними уряду Індії, на кінець 2021 року від Covid-19 загинуло 481 080 осіб.

У деяких країнах недоліки в урядових звітах вже були широко відомі. Росія, наприклад, повідомила про приблизно 310 тис. від Covid-19 до кінця 2021 року, але експерти ВООЗ вказали, що реальне число загиблих склало майже 1,1 млн осіб.

– Росія продемонструвала гнітючі результати в боротьбі з пандемією, – зазначив незалежний демограф Олексій Ракша.

За оцінками ВООЗ, в Сполучених Штатах до кінця 2021 року померло приблизно на 930 тис. чоловік більше в порівнянні з 820 тис. смертей від Covid-19, офіційно зареєстрованих за той же період.

У розрахунки ВООЗ входять люди, які померли безпосередньо від Covid-19, від захворювань, ускладнених Covid-19, або через те, що у них були інші захворювання, крім Covid-19, але вони не могли отримати необхідне лікування через пандемію.

Оцінки смертності також враховують очікувані смерті, які не відбулися через Covid-обмеження, такі як зменшення дорожньо-транспортних пригод та ізоляція, яка запобігла смертності від грипу та інших інфекційних захворювань.

коронавирус
Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-05-05 17:12:26

Магазин Автозапчастин м.Ніжин