Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Україна і світ

Підготовка до школи в умовах карантину: Чи потрібен тест на коронавірус і що нового буде у навчальному році

Першого вересня у школу підуть учні у всіх регіонах, за винятком “червоної” зони

 

Новий навчальний рік у школах розпочнеться за нових умов – процес навчання змінюватиметься залежно від епідеміологічної ситуації, подекуди вчителі вестимуть уроки із захисними екранами на обличчі, а подекуди навчання взагалі буде дистанційним. Що потрібно знати батькам та учням про новий навчальний рік –  з’ясуємо у матеріалі.

Міністерство освіти і науки 5 серпня оприлюднило рекомендації. Міністерство охорони здоров’я також планує оприлюднити свої оновлені та змінені рекомендації, яких  необхідно дотримуватися.

Чи буде навчання дистанційним?

В Україні зараз діє адаптивний карантин, відповідно до якого в регіонах встановлюється один із чотирьох рівнів епідемічної небезпеки – “зелений”, “жовтий”, “помаранчевий” або “червоний”.

Цей поділ регіонів на зони карантину безпосередньо впливає на роботу шкіл. Якщо у регіоні – “червоний” рівень, відвідувати заклади освіти заборонено, отже, освітній процес здійснюється дистанційно. Про це йдеться у роз’ясненні до постанови Кабінету Міністрів.

Що стосується навчання у регіонах з іншим рівнем епідемічної небезпеки, то МОН зазначає, що “рішення щодо особливостей організації освітнього процесу в закладах освіти в умовах “зеленого”, “жовтого” та “помаранчевого” рівнів епідемічної небезпеки приймає педагогічна рада закладу освіти, ураховуючи тимчасові рекомендації головного державного санітарного лікаря щодо протиепідемічних заходів у закладах освіти”.

Головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко зазначив, що у зонах із задовільною епідеміологічною ситуацією вчителі зможуть викладати без маски.

– У школах у “помаранчевій” зоні викладачі мають носити захисний екран для обличчя.

 

– Учні та вчителі до закладу освіти повинні заходити у масці, яка має закривати рот і ніс. У класі дозволяється перебувати без масок. Вчителям дозволять викладати без маски.

“Нинішні рекомендації передбачають, що вчителі повинні бути у масках і впродовж уроку, але ми змінимо цю норму”, – заявив Ляшко.

Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) представило поки що тимчасові рекомендації (постанова №42), які можуть змінити найближчим часом.

Згідно з цими рекомендаціями, до роботи не допускаються вчителі з температурою тіла вище 37,2 градуси. Вчителі перед заняттями мають опитати учнів щодо самопочуття та обстежити для виявлення ознак респіраторних захворювань. У туалетах мають бути антисептик, рідке мило та паперові рушники (або електросушарки для рук). Заборонено використовувати багаторазові рушники. Провітрювати класи слід після кожного заняття протягом 10 хвилин.

Персонал мають забезпечити захисними масками з розрахунку: 1 маска на 3 години роботи.

Чи потрібні результати ПЛР-тесту на Covid?

За словами головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, наступного тижня планується глобальна конференція Всесвітньої організації охорони здоров’я, ЮНІСЕФ щодо нового навчального року. Зокрема, розглядатимуть питання необхідності тестування вчителів та учнів.

“Саме за результатами цієї глобальної конференції ми оцінимо доцільність перегляду наших рекомендацій”, – сказав Ляшко.

Дезінфектори та більша відстань між партами

Невже батьківських зборів більше не буде та з учителями тепер проводитимуть відеодзвінки в Zoom? Скоріш за все, батьківські збори ніхто не скасовуватиме, але спілкування з вчителями буде дистанційним. Згідно з новими рекомендаціями МОН, з 1 вересня у школах:

  • необхідно дотримуватись соціального дистанціювання і правил гігієни;
  • педагогам слід спілкуватись із батьками переважно дистанційно;
  • учням із захворюваннями дихальної або імунної системи рекомендовано навчатись дистанційно або на екстернаті.

Перед стартом нового навчального року засновникам закладів освіти рекомендовано забезпечити школи дезінфікуючими та миючими засобами, засобами індивідуального захисту. Директори закладів освіти мають обладнати у школах місця для оброблення рук та збору використаних масок і рукавичок, а також створити умови для соціального дистанціювання та уникнення скупчення дітей.

Закладам освіти рекомендують:

  • відкрити декілька входів до будівлі;
  • збільшити відстань між партами;
  • використовувати розмітку на підлозі для організованого руху коридорами;
  • виокремити зони переміщення для учнів різних вікових категорій;
  • використовувати великі приміщення, зокрема актові зали, рекреації, коридори, адаптувавши їх для потреб навчання;
  • за сприятливих погодних умов проводити заняття на відкритому повітрі;
  • встановити гнучкий графік початку занять для учнів різних категорій.

Для того щоб мінімізувати пересування учнів у приміщеннях закладу, МОН рекомендує закріпити за класами окремі навчальні кабінети.

МОН рекомендує закладам освіти запровадити гнучку структуру навчального року – передбачити можливість змінювати терміни канікул, початку і завершення семестрів залежно від епідеміологічної ситуації.

Крім того, на початку нового навчального року слід з’ясувати рівень опанування навчального матеріалу, який учні вивчали дистанційно наприкінці навчального року 2019/2020, і визначити необхідність повторного вивчення цього матеріалу.

Робота груп продовженого дня та позашкільні заняття має так само бути організована з урахуванням тимчасових рекомендацій головного державного санітарного лікаря щодо протиепідемічних заходів у закладах освіти.

У Києві, наприклад, по закладах освіти розвозять дезінфікуючі та миючі засоби, необхідні для виконання вимог карантину. Про це повідомляється на сайті департаменту освіти і науки Київради.

Департамент також показав фото, які засвідчують підготовку до виконання вимог Кабміну у закладах освіти Деснянського району:

Підготовка до виконання вимог Кабміну у Деснянському районі

Підготовка до виконання вимог Кабміну у Деснянському районі
КМДА

Підготовка до виконання вимог Кабміну у Деснянському районі

Підготовка до виконання вимог Кабміну у Деснянському районі
КМДА

Підготовка до виконання вимог Кабміну у Деснянському районі

Підготовка до виконання вимог Кабміну у Деснянському районі
КМДА

Підготовка до виконання вимог Кабміну у Деснянському районі

Підготовка до виконання вимог Кабміну у Деснянському районі
КМДА

Підготовка до виконання вимог Кабміну у Деснянському районі

Підготовка до виконання вимог Кабміну у Деснянському районі
КМДА

Структура навчального року

День знань, 1 вересня, припадає на вівторок. Перший семестр триватиме з 1 вересня по 24 грудня, другий – з 11 січня по 28 травня 2021 року.

Осінні канікули  – з 26 жовтня по 1 листопада.

Зимові канікули – з 25 грудня 2020 року по 10 січня 2021 року.

Весняні канікули – з 22 по 28 березня 2021 року.

Структура навчального року може бути скоригована залежно від епідеміологічної ситуації.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело: www.112.ua