Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Під Запоріжжям окупанти обстріляли село Новояковлівка фосфорними бомбами

У Запорізькій області російські війська обстріляли село Новояковлівка забороненими боєприпасами, зокрема, фосфорними бомбами. Завдяки дощовій погоді вогонь не спалахнув.

Поранених та загиблих немає, однак внаслідок обстрілу пошкоджені житлові будинки, повідомили у місцевій територіальній громаді.

Застосування фосфорних бомб заборонено Женевською конвенцією про захист жертв війни (протокол від 1977 року) та Конвенцією про конкретні види звичайної зброї.

Фосфорні бомби – це боєприпаси, начинені білим фосфором (вогненебезпечною воскоподібною речовиною із гострим запахом часнику, який під час контакту з киснем легко спалахує). Температура його горіння – близько 800 °C.

Перша допомога

Потрібно занурити пошкоджену частину тіла у воду, полити або змочити водою місця, куди потрапили краплі фосфору. Варто якомога швидше варто позбутися одягу (краще безпосередньо у воді чи продовжуючи поливати водою), до якого прилипли частки білого фосфору.

Промийте уражені ділянки шкіри содовим розчином (на одну склянку води додати 1 чайну ложку соди) або холодною водою. Змочіть шкіру та усуньте видимі частки фосфору (бажано під водою) негострим предметом або пінцетом. Ні за яких обставин не потрібно торкатися фосфору пальцями.

Джерело: Комишуваська територіальна громада

Фото: Комишуваська територіальна громада

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-04-12 17:32:01

Магазин Автозапчастин м.Ніжин