Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Під вікнами чернігівської ОДА планують звести будинок із підземним паркінгом

Під вікнами чернігівської ОДА планують звести будинок із підземним паркінгом

П’ятиповерхівку із підземним паркінгом планують збудувати під вікнами Чернігівської облдержадміністрації.

Такі наміри Суспільному підтвердив директор компанії-забудовника «Еко Комфорт Груп» Роман Плеканчук.

За його словами, проекту наразі не розробили, ще два-три роки може піти на отримання потрібних погоджень.

«По-перше, там дуже багато комунікацій. Там у дворі спецзв’язок, усі ці моменти. До виконання перенесення можна приступити, коли буде розроблений проект. На сьогодні там є візуалізація умовно п’ятиповерхівки до 20 метрів, тому що там історична зона і є обмеження по висотності. Там десь 2800 квадратних метрів житла виходить. Плюс один поверх підземного паркінгу, можливо два, усе залежить від того, що покаже геологія», – каже він.

Протягом останніх 10 років ці приміщення (площею понад дві тисячі метрів квадратних) перебували у власності комунального підприємства обласної ради «Діловий центр». Їх здавали в оренду приватним підприємствам та використовували як платний паркінг.

Під вікнами чернігівської ОДА планують звести будинок із підземним паркінгом

Цьогоріч у червні їх продали на аукціоні. За словами заступника голови облради Дмитра Блауша, через те, що гаражі – в аварійному стані та не приносять достатньо прибутку.

Під вікнами чернігівської ОДА планують звести будинок із підземним паркінгом

На торгах ціну підняли із початкових двох мільйонів гривень до десяти. Покупець – будівельна компанія «Еко комфорт груп». Загалом з усіма зборами сплатила за приміщення 12 мільйонів гривень. Разом із ними отримала в оренду і півгектара землі. На останній сесії (22 жовтня, – ред.) депутати облради дозволили змінити цільове призначення цієї ділянки на «будівництво та обслуговування багатоповерхівки».

Компанія «Еко комфорт груп» заснована у 2017 році. Зокрема компанія будує ЖК «Єлецький» в історичному центрі міста. На сьогодні – це найдорожче житло у Чернігові. Крім того мають ще кілька ділянок у центрі міста – на перетині проспекту Миру та Ремісничої, поблизу «Центрального ринку», та на вулиці В’ячеслава Чорновола, біля готелю «Градецький».

Правозахисник Олександр Гашпар пов’язує забудовника із міським головою Чернігова Владиславом Атрошенком. Близькі до нього люди увійшли до переліку власників компанії цьогоріч. Мова йде зокрема про фірму «Добробут-фінанс». Її керівник – Дмитро Федоров, якому, згідно з офіційною декларацією, міський голова передав управління своїми активами. Ще 38% у статутному капіталі «Еко комфорт груп» має Андрій Малай, заступник директора КП «Паркування та ринок».

Засновник компанії «Еко комфорт груп» Ярослав Гіріч, будь-який зв'язок із Владиславом Атрошенком заперечує. Каже, у «Добробут-фінанс», яку пов’язують з міським головою, вони отримували консультаційні послуги.

«Я вже це коментував неодноразово, не знаю, хто розпустив ці чутки. Це повна маячня. Ніякого стосунку Владислав Атрошенко до цього не має. Нам просто допомагали встановити фінансову програму і налагодити її, яка б надалі допомагала нам працювати, запустити наш пайовий інвестиційний фонд», – сказав він.

Керівниця апарату ОДА Наталія Мужикова говорить, сусідство із багатоповерхівкою дискомфорту не принесе, якщо будуватимуть з дотриманням законодавства. Питання виникають до земельної ділянки. Згідно з кадастровою картою, зелена зона у внутрішньому дворику – частина землі, виділеної під гаражі. Так само як і єдиний в’їзд у двір установи.

Під вікнами чернігівської ОДА планують звести будинок із підземним паркінгом

Єдиний вихід Наталія Мужикова вбачає в оформленні сервітуту – права спільного користування землею.

Фото – Суспільне Чернігів

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
28.10.2021

Магазин Автозапчастин м.Ніжин

Залишити відповідь