Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Під егідою ООН: українських медиків навчають на випадок застосування агресором хімічної або біологічної зброї

Понад 1,5 тис. українських медиків пройшли навчання на випадок застосування РФ забороненої зброї. Йдеться про можливі хімічні та біологічні атаки на населення нашої країни.

Про це у своєму Telegram-каналі повідомив голова профільного Комітету Верховної Ради Михайло Радуцький.

Зокрема, він зазначив, що ще 18 березня, з посиланням на заяви офіційних осіб і міжнародних організацій, звернувся до Верховного комісара ООН з прав людини Мішель Бачелет з повідомленням про загрозу застосування Росією хімічних або біологічних отруйних речовин проти українців.

За словами Михайла Радуцького, він закликав використовувати всі можливі заходи міжнародного впливу, щоб не допустити застосування в Україні забороненого озброєння.

Радуцький поінформував, що була отримана відповідь від Оснат Лубрані, постійного координатора ООН в Україні, який висловив солідарність з українським народом, який страждає від вторгнення Російської Федерації, що призводить до загибелі мирного населення, в тому числі дітей.

– За даними ООН, поки підтверджених ознак застосування сторонами біологічної та хімічної зброї при веденні військових дій немає. Водночас ООН надає Україні допомогу, яка знадобиться у разі застосування забороненої зброї, – зазначив Радуцький.

Так, за його словами, Міжрегіональний науково-дослідний інститут ООН з питань злочинності та правосуддя та управління ООН у справах роззброєння запланували на травень онлайн-тренінги, спрямовані на посилення готовності українських муніципальних органів до можливих хімічних інцидентів.

Поряд з цим ВООЗ разом з МОЗ доставляють в лікарні засоби індивідуального захисту, а також заплановані практичні тематичні тренінги для персоналу спеціалізованих лікарень.

Програма ООН з навколишнього середовища також ініціювала картографування та компіляцію екологічного збитку, нанесеного вторгненням в Україну, який також охоплює забруднення через викид хімічних матеріалів.

ООН призначить співробітника для координації узгодженої реакції агентств, фондів і програм ООН на можливі загрози з використання хімічних і біологічних речовин під час війни в Україні.

Джерело: Михайло Радуцький

химзащита
Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-05-12 10:02:59

Магазин Автозапчастин м.Ніжин