Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Перший заступник Ніжинського міського голови Федір Вовченко: «Ми відкриті для всіх!»

Сайт «УН» продовжує цикл зустрічей з представниками команди Ніжинського міського голови Олександра Кодоли. Сьогодні у нас в гостях – перший заступник міського голови Федір Іванович Вовченко.

Нагадаємо: запитань, які ми ставимо перед нашими співрозмовниками, лише два – що вже зроблено за 9 місяців на посаді та плани на найближчий час.

Отже, слово – Ф. Вовченку.

«У НАС Є І МОЖЛИВОСТІ, І БАЖАННЯ»

Ніжин – це стародавнє та унікальне місто. Наразі населення Ніжинської територіальної громади складає приблизно 68 тис. осіб. Місцева влада прикладає чимало зусиль для того, щоб місто могло  стрімко розвиватися, і в ньому було комфортно жити.

Наша мета – зробити так, щоб Ніжин потрапив на перші сходинки всеукраїнського рейтингу міст з комфортним проживанням. А можливості та бажання у нас є.

«РОЗВ’ЯЗУЄМО ПРОБЛЕМИ, ЯКІ НЕ ВИРІШУВАЛИСЬ ПРОТЯГОМ ДЕСЯТИЛІТЬ»

За час роботи команди міського голови Олександра Кодоли, а в неї входять лише професіонали, нам вдалося розв’язати такі проблеми, які не вирішувались у місті протягом багатьох десятиліть. Приміром, це стосується електрифікації житлових будинків по вулицях Прилуцькій та Індустріальній; питання введення в експлуатацію котельні одного з будинків міста; реконструкція центральної частини міста.

Нині вся команда міського голови докладає всіх зусиль задля досягнення поставленої мети. Це і постійний розвиток інфраструктури міста, туризму, створення комфортних та безпечних умов для проживання.

«БЕЗПЕЧНЕ МІСТО»

Наприкінці 2020 року ми створили комунальне підприємство «Муніципальна служба правопорядку – ВАРТА» та запустили відеоспостереження «Безпечне місто», що в сукупності дозволило зменшити рівень злочинності, вандалізму та протиправних дій. Ми розпочали зміни у сфері надання комунальних послуг, і вже є вагомі результати. Так, за підсумками роботи за II квартал поточного року всі діючі комунальні підприємства Ніжина спрацювали прибутково.

НАПОВНЮВАНІСТЬ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ БЮДЖЕТУ ГРОМАДИ

Ми розпочали роботу з наповнюваності та оптимізації бюджету громади.

Одне з важливих джерел надходжень ми отримали, коли перевели тимчасові споруди до категорії «Об’єкти благоустрою». Відповідні структурні підрозділи розпочали роботу з упорядкування малих архітектурних форм, які використовуються у підприємницькій діяльності.

Виведення в правову площину чекає і на гаражі, встановлені у місті без дозвільних документів. Це питання не було врегульоване у Ніжині багато років поспіль.

Ми повинні зробити так, щоб у гостей не складалось враження, що Ніжин – це місто незаконно встановлених тимчасових споруд. Насправді Ніжин – це чудове місто, достойне бути одним з найкращих в Україні.

«ГОТУЄМО ЗМІНИ ДО ГЕНЕРАЛЬНОГО ПЛАНУ НІЖИНА»

Ми працюємо над залученням інвестицій та великого бізнесу до нашого міста. Для цього готуємо зміни до Генерального плану Ніжина, адже нині існуючий – старого зразка – має багато обмежень, що наразі вже не є актуальним.

«АКТИВНО СПІВПРАЦЮЄМО У СФЕРІ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН»

Ніжинська громада активно співпрацює у сфері міжнародних відносин та залучає кошти міжнародних фінансових і донорських організацій, а також реалізовує проекти міжнародної технічної допомоги. Залучення додаткових коштів через участь у грантових програмах надало можливість громаді покращити об’єкти медичної, освітньої, соціальної сфер, культури і спорту, енергоефективності та енергозбереження.

Наразі Ніжин співпрацює з державною установою Фонд енергоефективності, USAID (Агентство США з міжнародного розвитку), американською програмою «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), Фондом міжнародної солідарності МЗС Польщі, Північною екологічною фінансовою корпорацією (Нефко).

Ми відкриті для всіх! Ми готові співпрацювати з усіма, хто цього дійсно бажає!

ТРИВАЮТЬ РОБОТИ З ЕНЕРГОМОДЕРНІЗАЦІЇ ЖИТЛОВОГО ФОНДУ

У місті тривають роботи з енергомодернізації житлового фонду за рахунок співфінансування Фонду енергоефективності Програми «Енергодім».

В поточному році два будинки повністю завершили роботи за Програмою Фонду. Це будинок на вул. Амосова, де встановлено індивідуальний тепловий пункт, та на вул. Озерній, де проведено комплексну термомодернізацію будинку із заміною трубопроводів, змонтовано освітлення, замінено вікна та двері в місцях загального користування, виконано зовнішнє утеплювання.

Цьогоріч ще шість будинків готуються до реалізації проектів. Це чотири будинки на вул. Незалежності та по одному – на вулицях Московській та Синяківській.

«МИ ДОКЛАДАТИМЕМО ВСІХ ЗУСИЛЬ, АБИ ЛЮДИ ЗАЛИШАЛИСЯ У НІЖИНІ»

Завдання нашої команди – докласти максимум зусиль, щоб кожен житель нашої громади був задоволений проживанням у Ніжині. А ті, хто приїхали сюди жити і працювати, щоб тут і залишились.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Фото надано Ніжинською міською радою

Джерело: www.uezd.com.ua