Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Першими зустрічають ворога: як воїни ДШВ штовхають лінію фронту вперед

Саме бійці Десантно-штурмових військ ЗСУ першими зустрічають ворога. Здобутки та успіхи десантників з початку війни в Україні насправді важко переоцінити.

Команда Фактів ICTV вкотре закликає читачів долучатися до платформи Друзі ДШВ, щоб підтримати наших десантників донатами. Це допоможе воїнам, які нині боронять Україну на передовій у складі Десантно-штурмових військ.

Українські десантники стримують РФ на різних напрямках

З початку повномаштабного вторгнення житомирянин Ілля пішов з цивільної роботи та став до лав Збройних сил України. Він потрапив до 95 окремої десантно-штурмової Поліської бригади ДШВ ЗСУ.

– Легендарна десантна штурмова бригада. Я про них чув. Завжди хотів – це наше, житомирське, найкраще. Ніхто, крім нас, а я – туди ж, – поділився командир взводу батальйону підготовки сержантського складу 199 навчального центру ДШВ ЗСУ Ілля.

Тут він опанував фах протитанкіста. За його словами, на той час танки – це була основна небезпека.

На початку березня 2022 року росіяни захопили населені пункти Київщини. Бійці 95 бригади ДШВ одними з перших стали на оборону.

Бої за Київщину, Південь України та Донеччину

Допоки тривали бої за Київщину, в Україні формувалася нова 46 окрема аеромобільна бригада ДШВ.

Коли окупантів вдалось відігнати з регіону, Ілля потрапив до нової бригади та вирушив боронити Південь України. Уже наприкінці 2022 року бригаду перекинули на один з найгарячіших напрямків Донеччини – Бахмут.

У цей час у лавах іншої, не менш славетної 25 окремої повітрянодесантної Січеславської бригади ДШВ, воював Олександр.

Тоді на підсилення Бахмутського напрямку вийшла ще одна новостворена 77 окрема аеромобільна Наддніпрянська бригада ДШВ.

У цей час лави бригади поповнив колишній власник одеського СТО Роман. Боєць зізнався, що оборона Часового Яру, яку довелося тримати наприкінці року, була найбільшим пеклом на його бойовому шляху.

З позиції неподалік міста Роману, як командиру відділення, довелося виводити побратимів з-під потужного обстрілу.

Водночас оборона Авдіївки перед її окупацією стала найважчим етапом для Олександра з 25 бригади Десантно-штурмових військ ЗСУ. Чоловік спершу був командиром штурмового відділення.

Згодом дослужився до головного сержанта саперного взводу. За його словами, росіяни не шкодують ні набоїв, ні людей.

Навчання нового покоління десантників

Кожен з цих десантників віддав за захист батьківщини найдорожче – здоров’я, тому вже не може виконувати завдання в зоні бойових дій.

– Після четвертого поранення мене списали через те, що вже не можу виконувати бойове завдання за станом здоров’я. І серце сіло, і спина, – поділився інструктор взводу батальйону підготовки сержантського складу 199 навчального центру ДШВ ЗСУ Олександр.

Однак кожен з них залишається в строю та навчає нові покоління десантників.

– Моя дружина та родичі мене мотивують. Я тут, тому що вони там. Я хочу, щоб ми жили у вільній країні, щоб у нас було завтра. ДШВ – це як сім’я, яка штовхає лінію фронту вперед, або стримує ворога там, де штовхнути важче, – зазначив військовослужбовець Олександр.

Друзі ДШВ

Друзі ДШВ – це сайт, на якому всі можуть донатити на потреби Десантно-штурмових військ.

Проєкт створено для надійної підтримки воїнів, які ефективно виконуватимуть бойові завдання, маючи необхідні комплекси РЕБ, дрони та інше озброєння.

Українська армія – це вмотивовані воїни. Щоб долучитися до Десантно-штурмових військ, потрібно залишити заявку на сайті та пройти попередню підготовку.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Фото: Десантно-штурмові війська ЗСУ

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-22 18:16:00