Україна і світ

Перше рішення ЄСПЛ у справі “Україна проти Росії” по Криму очікується через 6-12 місяців, – Ліщина

Наступна скарга України проти РФ буде стосуватися порушень прав людини на Донбасі

Джерело: 112.ua

Перше рішення ЄСПЛ у справі "Україна проти Росії" по Криму очікується через 6-12 місяців, - Ліщина

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалить перше рішення у справі “Україна проти Росії” щодо Криму через 6-12 місяців. Про це повідомив урядовий уповноважений Іван Ліщина після завершення слухань, передає “Європейська правда”.

“Можна сподіватися, що протягом шести-дванадцяти місяців буде рішення суду про прийнятність нашої скарги по Криму”, – спрогнозував він.

Новини за темою: ЄСПЛ сьогодні розпочне слухання у справі “Україна проти Росії” щодо Криму

Це рішення визначить, чи має ЄСПЛ право розглядати скаргу по суті, оскільки Росія це категорично заперечує.

Також уповноважений України повідомив, що наступна скарга України проти Росії, яка буде розглядатися в ЄСПЛ, стосується порушень прав людини на Донбасі. У жовтні вже новий уряд повинен представити матеріали, їх підготовка ведеться.

Новини за темою: Кабмін звільнив заступника міністра юстиції – уповноваженого у справах ЄСПЛ Івана Ліщину

Як відомо, Лищину який є урядовим уповноваженим заступником міністра юстиції, мають звільнити від посади у рамках зміни уряду. Інші заступники міністра вже звільнені.

Нагадаємо, Росія анексувала Крим у березні 2014 року. Крим оголошено тимчасово окупованою територією. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Захід запровадив низку економічних санкцій. РФ заперечує окупацію півострова і називає це “відновленням історичної справедливості”.

Новини за темою: ГПУ проігнорувала рішення ЄСПЛ за фактами порушення Горбатюком прав людини, – Захаров

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua