Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Перша в Україні: у Чернігові є церква з ліфтом

Перша в Україні: у Чернігові є церква з ліфтом

У Чернігові на початку 2000-х збудували Храм всіх святих Чернігівських. Це перша в Україні святиня, що побудована за сучасними тенденціями. Адже, окрім масштабних розмірів, унікальних фресок та куполів він має ще й ліфт, що не притаманно для церкви. Це перший в Україні храм, де скористалися таким технічним елементом.

До появи цього комплексу існувало кілька проектів забудови цієї площі. На ній планували розмістити і будинок культури радіозаводу, і парк відпочинку, і торговий центр. Але кінець кінцем було вирішено побудувати величний храм. П' ятикупольний храм має два поверхи, це було затверджено архітекторами ще на початку будівництва.

Святиня має 52 метри у висоту,що майже на 15 метрів більше за висоту 10-ти поверхового будинку, це і стало причиною побудови у ньому ліфту, оскільки серед прихожан велика кількість людей похилого віку, мало мобільних та мам з візочками. З тильної сторони Храму, прихожани, можуть скористатися пандусом. Храмовий ліфт є доволі просторим та містким: у ньому легко може поміститись до 8-ми осіб.

Перша в Україні: у Чернігові є церква з ліфтом

Храм Святих Чернігівських це перший храм в Україні, який був збудований з ліфтом. На сьогоднішній день окрім Храму Всіх Святих Чернігівських ліфт є у Мироносицькій церкві у Харкові, яка була побудована у 2015-му році.

Джерело: 0462.ua

Фото — Gorod.cn.ua

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
16.08.2021

Залишити відповідь