Місто і регіон

Перша сільська громада на Чернігівщині проголосувала за перехід до ПЦУ

Перша сільська громада на Чернігівщині проголосувала за перехід до ПЦУ

За перехід до православної церкви України, вчора, 15 січня, проголосували 37 людей на сході села Оленівка Борзнянського району. Цю інформацію UA:Чернігів підтвердив сільський голова Володимир Кривець.

Про це повідомляє UA: Чернігів

«72 людини було і 25 гостей. Там лічильна комісія була, наскільки мені пам’ять не зраджує, 37 проголосувало «за», 0 утрималось і 0 проти».

Зі слів Володимира Кривця, в селі живе 907 людей. Храм в Оленівці належить до Ніжинської єпархії УПЦ МП в Україні. Його настоятель Олександр Гладиш каже, про те, що питання переходу церкви обговорюватимуть на сільських зборах, не знав.

Отець Олександр (Гладиш): «У храмі тут сидить 37 чоловік, які готові зараз говорить, що без нас нас женили. Це шо зробилося в Оленівці – це цирк, провокація чистої води. Люди обурені, бо сьогодні голосували ті люди, які близько до Оленівки не мають відношення, приписки не мають. Якщо в Оленівці голосували 4-6 людей. Я навіть не можу відповісти. Їм Господь дав це несвідомо. Я думаю, це все просто на всьому тому патріотичному, яке вони зараз мають. І нічого вони не мають ні проти мене, ні проти Бога, ні проти церкви. Просто потрібно було говорити і вони щось сказали. Учора було свято Обрізання Господнього, Василія Великого, були присутні на службі 40 людей, а може й більше, які говорили, що батюшка нас влаштовує, церква нас наша влаштовує, Бог наш влаштовує нас. На цьому зборах, церковному богослужінні був присутній голова сільської ради і депутат, які запевнили всіх моїх парафіян, що на сільських зборах підніматись церковне питання не буде».

Сільський голова Володимир Кривець пояснює – питання на порядок денний внесли сьогодні, під час самих зборів.

«Коли я оголошував порядок денний, із зали прозвучала пропозиція включить у порядок денний питання про перехід громади до УПЦ. Він учора був, священик, зустрічався з людьми. Я ж не думав, що це питання буде підійматись, я б запросив би його».

Зі слів начальника департаменту  культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Олександра Левочка, на Чернігівщині це перший випадок голосування за перехід до православної церкви України з часу надання Томосу.

Чернігівська організація С14 має інфу версію, про що і повідомила у Фейсбуці:

"Сьогодні на сході села Оленівка Борзнянського району Чернігівщини громада самостійно, поза визначеним порядком денним, підняла питання і одноголосно проголосувала за перехід з РПЦ в автокафельну Православну Церкву України. Московського попа на зборах не було. Наразі громада заявила про категоричну готовність бути в лоні української церкви. Ситуація на Борзнянщині складна тим, що там немає жодного українського священника.

Окрім Оленівки щонайменше ще 5 парафій готові перейти під юрисдикцію ПЦУ, деякі зі священниками. Публічно звертаємось до єпископа Чернігівського і Ніжинського Євстратія негайно відреагувати на ситуація і забезпечити Борзнянщину священниками. У свою чергу разом із побратимами гарантуємо всебічну підтримку автокефальної церкви".

В коментарях до даного допису, користувачі Facebook звернули увагу на недостатню кількість священників з числа УПЦ (КП) – ПЦУ.

На це відреагував архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій Зоря:

Перша сільська громада на Чернігівщині проголосувала за перехід до ПЦУ

Джерело: mynizhyn.com