Україна і світ

Перехоплюючі автостоянки на в’їзді до центру українських міст стануть обов’язковими

Перехоплюючі автостоянки на в’їзді до центру великих міст стануть обов’язковими. Така норма почне діяти вже з 1 липня цього року.

Минрегіон запроваджує ще одну цікаву європейську практику для налагодження транспортного руху в містах – перехоплюючі автостоянки, так звані “Park&Ride”. Зазвичай вони розміщуються на околицях або при в’їзді у центри великих міст поблизу зупинок громадського транспорту, щоб власник авто міг залишити свою машину і зручно пересісти на метро, автобус чи трамвай.

Плата за таку парковку коштує копійки у порівнянні з парковками в центрі, а в багатьох випадках взагалі безкоштовна. Крім того, користувачі перехоплюючих парковок можуть зі знижкою придбати квитки на громадський транспорт “туди-назад”.

Такі парковки дозволяють:

– зменшити кількість заторів на дорогах,
– вирішити проблему з нестачею парковок в містах,
– підвищити екологічний стан міста,
– налагодити рух транспорту в центрі.

Згідно з будівельними нормами щодо містобудування такі перехоплюючі автостоянки мають входити до складу транспортно-пересадочних вузлів (ТПВ), що повинні передбачуватися в генеральних планах та комплексних схемах транспорту великих міст для зручної та швидкої пересадки з одного виду транспорту на інший.

Перехоплюючі автостоянки на в’їзді до центру українських міст стануть обов’язковими

Їх кількість і місткість визначається на основі розрахунків перспективних пересадочних пасажиропотоків і пасажирооборотів.

Перехоплюючі парковки мають розташовуватися на під’їзді до центральної частини міста поблизу:

• залізничних станцій;
• авіаційних терміналів;
• станцій метрополітену;
• зупинок маршрутного таксі та іншого громадського транспорту.

Мінімальна відстань до вказаних об’єктів – 150 м. При цьому, до половини всіх паркомісць на перехоплюючих автостоянках мають розраховуватися для зберігання авто протягом дня, до 25% – для короткочасного зберігання протягом декількох годин.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело Телеканал новини «24»
26.06.2019

Close