Місто і регіон

Переселенець з Миколаєва Анатолій Кабак знайшов роботу до душі в Ніжинській КК «Північна»

Ніжин радо приймає переселенців, які зупинили на ньому свій вибір через війну. За офіційними даними, наразі у місті перебувають понад дві тисячі внутрішньо переміщених осіб. Серед них — чимало сімей.

Анатолій Олександрович Кабак разом з дружиною Світланою Володимирівною прибули до Ніжина з м. Миколаєва навесні минулого року, сподіваючись незабаром повернутися додому. Але такої нагоди не трапилося і досі…

Доля Анатолія Кабака — це яскравий приклад того, як обставини можуть змінити життя людини.

Родом він з Херсонської області. Закінчив Миколаївський педагогічний інститут, за фахом — вчитель фізкультури. У сфері освіти працював з 1982 року. Має 14 років педагогічного стажу. Але життя змусило змінити професію. І вчорашній вчитель взяв у руки робочий інструмент…

«Мої батьки були будівельниками. Від них я багато чого перейняв. У Миколаєві та області працював у будівельних компаніях, які займалися оздобленням житлових і господарчих споруд. І раптом — війна! Довелося кинути нажите майно і бігти світ за очі», — зітхає Анатолій Олександрович.

Дружина Світлана Володимирівна, з якою познайомився ще в інституті, також педагог. Спочатку викладала російську мову і літературу в одній із шкіл Миколаєва, згодом перекваліфікувалася на бібліотекаря, де пропрацювала 20 років.

Чому вибір впав саме на Ніжин? Приїхали на запрошення знайомих, прогулялися містом. Ніжин, зі слів Анатолія Олександровича, припав їм до душі: тут гарно, затишно. Сподобалося, що у місті чимала кількість храмів. Кажуть, через те Ніжин знаходиться під Божою опікою…

Перебуваючи у пошуку роботи, А. Кабак звернувся до Ніжинського центру зайнятості. Комунальне підприємство “Керуюча компанія «Північна» саме тоді потребувала робочих рук. І вже з травня минулого року Анатолій Олександрович приєднався до колективу даного комунального підприємства.

Наразі штукатур А. Кабак входить до складу будівельної бригади, яка займається ремонтом під’їздів і будинків, що знаходяться на обслуговуванні “КК «Північна», а також задіяні на додаткових роботах, які не входять до тарифу. Приміром, ремонтують вимощення, цоколі.

За вказаний проміжок часу Анатолій Кабак заслужив авторитет серед керівництва (начальник Дмитро Шаповалов) та колег, відзначений Подякою виконкому Ніжинської міської ради.

На запитання журналіста Nizhyn Post, чи збирається подружжя після війни повертатися додому, Анатолій Олександрович відповів так: «Час покаже. Поки що повертатися до Миколаєва небезпечно. Ми дізнавалися: на щастя, наш будинок вцілів. А от сусідні зруйновані — туди поприлітали касетні снаряди. Дуже вже хочеться Перемоги. Не передати словами, як тужимо за домівкою, де прожили все життя, де знайомий кожний кущик, кожна стежинка. Щиро вдячні Ніжину за теплий прийом. Якби не війна, ми б з дружиною і не знали, що тут живуть такі добрі та чуйні люди».

Автор: журналіст сайту Nizhyn Post Валентина Савчук
Фото автора і КК «Північна»

Отримуйте і читайте новини ще оперативніше. Підписуйтесь на наш Telegram!

Джерело: uezd.com.ua
2023-02-06 17:58:03

Магазин Автозапчастин м.Ніжин