Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Перепустки та обов’язкова вакцинація: у Франції посилили карантин

У Франції ухвалили закон про посилення карантинних заходів у країні через активне поширення коронавірусу. Згідно з документом, запроваджується обов’язкова вакцинація від Covid-19 для всіх медичних працівників і розширюється дія санітарних перепусток.

Рішення ухвалила нижня палата парламенту Франції у ніч на 26 липня. За текст документу проголосували 156 депутатів, проти — 60, ще 14 утрималися.

Тепер всі працівники сектора охорони здоров’я розпочали вакцинацію до 15 вересня. У разі відмови від щеплення, їх можуть відсторонити від роботи.

Також закон вимагає мати із собою санітарний пропуск для входу в усі ресторани, поїзди, літаки та деякі інші громадські місця. Поки що ця вимога стосується лише усіх дорослих, але з 30 вересня вона пошириться і на всіх осіб, старших 12 років.

Для того, щоб отримати цю перепустку, люди повинні мати підтвердження вакцинації, свіжий негативний результат тесту або ж висновок про нещодавнє одужання від вірусу. Перепустка може бути у паперовому чи цифровому вигляді.

Зміни ухвалили попри те, що сотні тисяч людей у Франції виступали проти посилення обмежень. Президент Еммануель Макрон заявив, що ці кроки необхідні для захисту вразливих груп населення та лікарень на тлі зростання інфекцій, і щоб уникнути нового карантину.

Раніше прем’єр-міністр Франції Жан Кастекс стверджував, що у Франції в нинішню, четверту хвилю Covid-19 переважає поширення більш заразного штаму Дельта. Минулого тижня з 18 тис. людей, у яких виявили хворобу, 96% не були вакциновані від Covid-19.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-07-26 14:02:36