Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Переможцем премії Future Generation Art Prize став афганський художник


Переможцем премії Future Generation Art Prize став афганський художник

Художник із Афганістану Азіз Хазар став переможцем премії Future Generation Art Prize, яку заснував фонд Віктора Пінчука.

PinchukArtCentre вручить йому премію у розмірі сто тисяч доларів за роботу під назвою Дугова луна, яка відображає історію репресій та страждань афганців.

Зокрема, переможець премії зафільмував п’ятьох хлопчиків, які опираються вітру та дмухають у пластиковий ріжок.

– Дякуємо премії та команді Віктора Пінчука. І дякую всім, з ким я співпрацював. Ми разом зробили все дійсністю. Я дуже вдячний журі, та я вражений вашим рішенням, – сказав переможець премії.

Робота Хазара вразила членів журі складністю та глибиною, оскільки діти, які стоять на скелі та протистоять вітру, втілюють складну політичну ситуацію в Афганістані та невпевненість у завтрашньому дні.

Зі ста тисяч призових коштів 60 буде видано готівкою, а 40 стануть інвестицією у створення нових робіт. Також по 20 тисяч доларів отримали ще три художники: Агата Інгарден із Польщі, Мірі Лі з Південної Кореї та Педро Невес Маркес із Португалії.

Захід проходив у режимі онлайн через пандемію коронавірусу. Загалом заявки подавали 12 тис. художників. Тепер роботи митців буде представлено на Венеціанській бієнале, що відбудеться у квітні 2022 року.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-12-09 17:41:33

Магазин Автозапчастин м.Ніжин