Україна і світ

Перемога України може дестабілізувати Росію: чому Захід побоюється поразки РФ

Будівельні матеріали м.Ніжин

Раніше генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна може виграти війну. А західні чиновники та аналітики вважають, що саме у цьому криється проблема.

Про це пише видання Politico.

Українські війська витіснили російських окупантів з околиць Харкова і наближаються до кордону з Росією.

РФ зазнала катастрофічних втрат під час невдалої переправи через річку Сіверський Донець 11 травня.

Міністерство оборони Великої Британії заявило, що зараз Росія зосереджена на наступі у східній частині Донбасу. Але цей поступ втратив темп і значно відстав від графіка. За даними британської розвідки, Путін втратив третину військ, які він направив до України з 24 лютого.

У неділю Єнс Столтенберг заявив, що Україна може виграти цю війну. І саме в цьому проблема, на думку західних чиновників та аналітиків, які побоюються наслідків того, що президент Франції Еммануель Макрон назвав “приниженням Росії”.

– Після кількох тижнів занепокоєння, що станеться, якщо Росія підпорядкує Україну, західноєвропейські лідери тепер турбуються про те, що може статися, якщо Україна справді переможе у війні. …Одне із серйозних побоювань полягає в тому, що перемога України може дестабілізувати Росію, зробити її ще більш непередбачуваною, а  нормалізацію енергетичних зв’язків ще більш недосяжним, – каже американський журналіст Метью Карнічніг.

На його думку, ось чому деякі європейські країни виступають за “порятунок обличчя” Путіна у вирішення масштабного воєнного конфлікту, навіть якщо Україні доведеться поступитися частиною територій.

Лідери Франції, Німеччини та Італії наголошують на важливості припинення вогню та мирної угоди якраз у той момент, коли Україна змінила перебіг подій.

Американське видання NYT у своїй колонці на вихідних зазначило, що можливість просування України зробить ядерну ескалацію більш ймовірною:

Ми знаємо, що російська військова доктрина передбачає використання тактичної ядерної зброї в обороні, щоб переломити ситуацію у програній війні. Слід припустити, що Путін та його оточення розглядають тотальну поразку в Україні як загрозливий для режиму сценарій. Об’єднайте ці реалії зі світом, в якому росіяни раптово розгромлені, а їх територіальні придбання випаровуються, і ви отримаєте найпотішнішу ядерну військову ситуацію з часів нашої морської блокади Куби у 1962 році.

Нагадаємо, що у Сенаті США попередньо схвалили пакет військової та гуманітарної допомоги Україні на суму 40 млрд доларів. Але при цьому зростає кількість республіканців, особливо у Палаті представників, які виступають проти подальшої допомоги Україні.

А ось лідер республіканської меншості в Сенаті Мітч Макконнелл, який у вихідні побував у Києві, вважає, що “росіянам треба програти, а українцям треба перемогти”.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-05-17 15:49:50

Магазин Автозапчастин м.Ніжин