Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Перекидання ЗС РФ до кордонів України обговорять очільники МЗС НАТО

Скупчення збройних сил Російської Федерації на кордоні з Україною стане однією з ключових тем на зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів Північноатлантичного Альянсу.

Про це розповів генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на прес-конференції у Брюсселі.

— Це танки, артилерія, безпілотні літальні апарати та системи радіоелектронної боротьби. Такі дії Кремля нічим не було спровоковано, тому вони незрозумілі для нас. Ми обговоримо ситуацію з безпекою у Чорноморському регіоні. І Грузія, і Україна – чорноморські держави. Ми бачили зростання напруженості, ми бачили агресивні дії Росії проти України, і тому обговорювати, вирішувати разом із цими двома ключовими партнерами ситуацію у Чорному морі дуже своєчасно та надзвичайно важливо, – заявив він.

Столтенберг вкотре закликав Москву до прозорості щодо мети перекидання такої кількості техніки до кордонів України.

Крім того, на зустрічі також буде обговорено проведення реформ у цих двох країнах. За словами Столтенберга, таким чином Тбілісі зможе наблизитись до членства в Альянсі, проте Київ у цьому контексті він не згадав.

Генсек НАТО наголосив, що Україна і Грузія мають залишатися зосередженими на реформах, оскільки це важливо для них самих. Він додав, що їхнє впровадження робить ці дві країни більш стійкими.

– Ми тісно співпрацюємо з Києвом та Тбілісі, розширюємо нашу співпрацю і вітаємо внесок Грузії та України в НАТО, але ми вважаємо, що НАТО підтримує обидві країни позитивним та здоровим чином, – наголосив Столтенберг.

Він також додав, що і Україна, і Грузія є цінними партнерами Північноатлантичного блоку.

Зустріч глав МЗС країн НАТО відбудеться у Ризі з 30 листопада до 1 грудня.

Нагадаємо, раніше Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило про перекидання на окуповані території Донбасу чергової партії кадрових військовослужбовців Російської Федерації.

У їхнє завдання входить посилення розвідувально-диверсійних та саперних підрозділів першого та другого армійських корпусів.

При цьому активізація диверсійних операцій проти українських військовослужбовців, а також активне мінування місцевості спровокувало різке зростання втрат серед російських окупантів та їхніх найманців, які намагаються приховати пропагандисти, або використати для дискредитації українських військових.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-11-26 20:58:25

Магазин Автозапчастин м.Ніжин