Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Передавали секретну інформацію: в Латвії затримали двох осіб за шпигунство для РФ

У Латвії затримали двох осіб, які підозрюються в багаторічній співпраці із військовою розвідкою Росії та передачі їй секретної інформації, що стосувалася національної оборони.

Спільну операцію із затримання підозрюваних провели Служба державної безпеки Латвії разом із Службою військової розвідки в 2021 році. Проте офіційно про неї повідомили сьогодні.

За даними Служби держбезпеки, затримані особи зустрічалися з представниками російської військової розвідки на території РФ.

Один із них використовував контакти, отримані під час своєї професійної діяльності, для отримання та передачі секретних військових даних росіянам. Ця інформація стосувалася бойових можливостей, навчань збройних сил Латвії, а також оборонних закупівель та розширеного контингенту НАТО, який знаходиться на території країни.

30 грудня 2021 року Служба держбезпеки Латвії передала матеріали справи щодо цього підозрюваного до прокуратури для проведення кримінального переслідування. У цій справі вже зібрали достатньо доказів, зокрема документи та носії інформації.

Що стосується другого затриманого, то, за даними слідства, він тривалий час співпрацював із військовою розвідкою РФ та передавав інформацію, яка мала значення для російських військових інтересів.

Кримінальні справи проти обох осіб відкриті за статтею про шпіонаж. Вони вже отримали статус підозрюваних та були заарештовані.

У червні минулого року в Польщі заарештували колишнього діяча проросійської партії за підозрою у шпигунстві на користь розвідки РФ.

А в листопаді співробітники Агентства внутрішньої безпеки Польщі затримали поляка, якого запідозрили в шпигунстві на користь Росії.

В Болгарії ж відбулося затримання російського вченого Сергія Зоненка за підозрою в промисловому шпигунстві.

Джерело: Служба державної безпеки Латвії

Фото: Служба державної безпеки Латвії

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-01-11 17:58:59

Магазин Автозапчастин м.Ніжин