Україна і світ

Перед відставкою у Смолія була зустріч із Зеленським

Глава Нацбанку Яків Смолій заявляє, що його заяві про відставку передувала зустріч з Володимиром Зеленським.

– Кілька днів тому у мене була зустріч з президентом України, де ми обговорили порядок і час, коли я подаю заяву про відставку, – сказав Смолій.

Глава Нацбанку сказав, що політичний тиск на НБУ продовжувався протягом останнього року і на багатьох нарадах за участю народних депутатів, представників уряду, прем’єр-міністра, президента звучали тези про те, що Національний банк повинен залити економіку грішми.

-Начебто Нацбанк повинен скасувати наші регуляторні акти, щоб не регулювати банківський сектор, поставити такий курс, який вигідний окремому сектору економіки або експортерам.

І доходило до такого сенсу, де нам говорили, що ми заклали в бюджет інфляцію 11 і курс 30, а ви не хочете це робити. Я це розцінюю як тиск, – сказав Смолій.

Також він прокоментував чи була у нього можливість залишитися на посаді не дивлячись на тиск.

– Треба бути більш рішучим і показати, що ми не тримаємося за крісло, ми боремося за інститут і привертаємо увагу до тих подій, які відбуваються.

І які наслідки можуть бути, якщо піти на поводу наших опонентів, – зазначив Смолій.

Звільнення Смолія

Верховна Рада 3 липня звільнила главу Національного банку України Якова Смолія. За проголосували 286 нардепів.

Він написав заяву про відставку 1 липня. Своє рішення пояснив тим, що на нього чиниться політичний тиск та вимагають короткострокових рішень.

Джерело ФАКТИ. ICTV

Теги
Close