Україна і світ

Пенсійному фонду можуть передати функції з виплати допомоги по безробіттю – законопроєкт

У Верховній Раді 2 січня зареєстровано законопроєкт №8331, яким пропонується передати Пенсійному фонду України функції з виплати допомоги по безробіттю, які наразі здійснює Державна служба зайнятості.

Автор законодавчої ініціативи – народний депутам Михайло Папієв – переконує, що ухвалення відповідного документу дозволить завершити об’єднання органів управління чотирма видами соціального страхування в одній установі – Пенсійному фонді, а уніфікація адміністрування усіх виплат в одному органі значно спростить процедури їх отримання.

– Для нарахування та виплати допомоги по безробіттю особа не звертатиметься до Пенсійного фонду, передача інформації про надання особі статусу безробітного та припинення цього статусу з Державної служби зайнятості буде здійснюватися автоматизовано, – йдеться у пояснювальній записці.

Окрім того, нарахування допомоги по безробіттю проводитиметься на основі даних Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, який містить інформацію про заробітну плату людини та її страховий стаж.

Наголошується також, що реалізація закону дозволить скоротити адміністративні видатки за рахунок перегляду управлінських функцій.

З 1 січня 2023 року Пенсійний фонд виплачує лікарняні, допомогу по вагітності та пологах, на поховання, одноразові та щомісячні страхові виплати потерпілим на виробництві, членам їх сімей.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-01-04 15:55:39

Магазин Автозапчастин м.Ніжин