Україна і світ

Пекін “не вагаючись розпочне війну”: Китай попередив США про війну за Тайвань

Будівельні матеріали м.Ніжин

Пекін “без вагань розпочне війну”, якщо Тайвань проголосить незалежність. Таку заяву зробив очільник міністерства оборони Китаю Вей Фенхе під час зустрічі з головою Пентагону Остіном Ллойдом у Сінгапурі.

Фенхе заявив, що “Тайвань – китайський” та додав, що “використання Тайваню для стримування Китаю ніколи не матиме успіху”.

— Якщо хтось наважиться відокремити Тайвань від Китаю, китайська армія точно не забариться розпочати війну незалежно від ціни, – процитував Фенхе речник міністерства оборони КНР У Цянь.

Китайський міністр пообіцяв, що Пекін “рознесе на друзки будь-яку змову щодо незалежності Тайваню” і рішуче “підтримуватиме об’єднання батьківщини”.

За даними міністерства оборони США, Остін “підтвердив важливість миру та стабільності через Тайванську протоку” а також закликав Китай утриматися від “подальших дестабілізаційних дій”.

Армія Китаю останні три роки активно нарощує військову міць поблизу Тайваню. З 2020 року офіційна риторика Пекіна допускає “возз’єднання” з Тайванем унаслідок збройного вторгнення.

Під час візиту до Японії у травні 2022 року президент США Джо Байден сказав, що Вашингтон захищатиме Тайвань військовими методами, якщо на нього нападе Китай.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-06-10 23:49:32

Магазин Автозапчастин м.Ніжин