Павло Халімон проти декриміналізації порно: як за законопроєкт голосували нардепи з Чернігівщини

Проти законопроєкту про декриміналізацію порно проголосував один депутат з Чернігівщини, троє його підтримали, один був проти та один не голосував. Ще двоє нардепів були відсутні на засіданні. Загалом законопроєкт №12191 підтримали 207 депутатів із 226 необхідних. Це означає, що законопроєкт не ухвалили.
Про це йдеться на сайті Верховної ради України.
Також там зазначено, що депутати не підтримали пропозицію відправити цей законопроєкт на повторне перше читання та на доопрацювання.
Як голосували нардепи з Чернігівщини:
- фракція “Слуга народу” Олег Семінський — “за”;
- фракція “Слуга народу” Максим Зуєв — “відсутній”;
- фракція “Батьківщина” Валерій Дубіль — “відсутній”;
- депутатська група “Довіра” Борис Приходько — “не голосував”;
- фракція “Слуга народу” Сергій Гривко — “за”;
- фракція “Слуга народу” Павло Халімон — “проти”;
- фракція “Слуга народу” Валерій Зуб — “за”.
Що відомо про законопроєкт про декриміналізацію
Вперше законопроєкт про декриміналізацію порно зареєстрували у парламенті 18 серпня 2023 року. Його ініціаторами виступили одразу 25 народних депутатів. У пояснювальній записці депутати наголошували, що для розслідування великої частини випадків поширення порнографічного контенту неефективно витрачається час і ресурси правоохоронних органів.
Вдруге цей же законопроєкт зареєстрували 11 листопада 2024 року.
Документ пропонував скасувати кримінальну відповідальність за ввезення, створення та поширення порнографії за участю повнолітніх людей. Наразі така відповідальність передбачена ст. 301 Кримінального кодексу. Максимальна санкція цієї статті – до семи років позбавлення волі.
Також пропонувалось передбачити та посилити кримінальну відповідальність за збут малолітнім та неповнолітнім чи розповсюдження серед них творів, зображень або інших предметів порнографічного характеру, кіно- та відеопродукції, компʼютерних програм порнографічного характеру.
Водночас пропонувалося окремо передбачити та посилити кримінальну відповідальність за примушування малолітніх та неповнолітніх осіб до участі у створенні контенту порнографічного характеру.
Голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив, що на наступній сесії відповідне питання знову буде на голосуванні.
“Ми не зупинимося в боротьбі з з корупцією і лицемірством. На наступну сесію законопроєкт знову буде в залі”, – повідомив він у Telegram.
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube, WhatsApp, TikTok.





























