Україна і світ

Паспорти РФ для жителів Донбасу: з’явилась різка реакція ЄС та ОБСЄ

Паспорти РФ для жителів Донбасу: з'явилась різка реакція ЄС та ОБСЄ

ОБСЄ та Євросоюз занепокоєні рішенням Володимира Путіна спростити видачу своїх паспортів жителям окупованого Донбасу.

В оприлюдненій заяві офіційного представника Європейської служби зовнішніх справ Майї Косьянчич йдеться, що таким рішенням Росія планує ще більше дестабілізувати ситуацію та загострити конфлікт. 

Ми сподіваємося, що Росія утримуватиметься від дій, які суперечать Мінським угодам і перешкоджають повній реінтеграції територій, що не контролюються урядом, до України. 

За її словами, такі дії Путіна є ще одним посяганням на суверенітет України з боку Росії.

В ОБСЄ заявили, що “цей односторонній крок може підважити зусилля щодо мирного врегулювання кризи в Україні й довкола неї. Керівництво закликає всі держави-учасниці до відданості принципам і завданням ОБСЄ.

“Головування закликає всі сторони утриматися від односторонніх заходів і разом продовжити пошук шляхів для повного втілення Мінських угод”, – йдеться у заяві.

Як жителям Донбасу видаватимуть паспорти РФ? 24 квітня президент РФ Путін підписав указ про спрощення процедури отримання російського громадянства для жителів окупованих районів Донецької та Луганської областей. Спрощена процедура передбачає:

• Заяву на видачу громадянства РФ від жителів окупованих територій України повинні розглядати не довше трьох місяців.

• Особи, які постійно проживають на територіях окремих районів Донецької та Луганської областей України можуть отримати паспорти РФ без обов’язкових іспитів чи дотримання вимоги щодо проживання в Росії терміном у понад п’ять років.

• Основні умови зміни громадянства – наявність паспортів самопроголошених “ЛНР” і “ДНР”.

• Охочим потрібно приїхати в Ростовську область, на окупованій території паспорти отримуватимуть лише проросійські бойовики.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело Телеканал новини «24»
25.04.2019

Close