Україна і світ

Партія Сила і Честь наполягає на системі відкритих списків на виборах

Політична партія Сила і Честь Ігоря Смешка наполягає на проведенні наступних парламентських виборів за пропорційною системою із відкритими регіональними списками.

Партія Сила і Честь наполягає на системі відкритих списків на виборах

Партія вважає, що це не тільки найбільш справедлива система щодо волевиявлення народу України, а й перший крок до реформування та оновлення існуючої в країні корумпованої, нео-феодальної, автократичної політичної системи.

– Кінцевою метою цих реформ, щодо вдосконалення законодавчої гілки влади, має бути двопалатна Верховна Рада. Нижня палата має формуватися за пропорційною системою з відкритими списками у кількості 200 народних депутатів, а верхня – за мажоритарною системою у кількості 50 сенаторів – представників окремих областей України, – повідомляє партія у своїй заяві.

На першому етапі реформи – відкриті регіональні списки – це законне право виборця впливати на те, хто саме представлятиме його в єдиному законодавчому органі України.

Проект Виборчого кодексу 3112-1, що передбачав запровадження відкритих регіональних списків на парламентських і місцевих виборах, не підтримано профільним комітетом і вилучено з порядку денного.

Натомість народні депутати України запропонували розглянути проект закону, яким передбачається перехід на пропорційну систему з закритими списками.

– Після прийняття цього закону депутати фактично отримають принизливе політичне рабство та блокування будь-яких законодавчих новацій, а виборців позбавлять права впливати на своїх обранців і контролювати їхню роботу.

По суті, це відсутність будь-якого руху з побудови в Україні, згідно із ст. 1 Конституції, справжньої демократії, продовження цементування діючої олігархічної автократії.

Шкода, що так швидко і відверто відкидаються обіцянки українському народу, який за Конституцією є єдиним джерелом влади.

Також Сила і Честь наполягає на ухваленні Верховною Радою низки законів:

  • Закон про вибори до Верховної Ради за відкритими списками;
  • Закон про імпічмент Президента;
  • Закон про зняття недоторканності з народних депутатів (за винятком політично вмотивованого);
  • Закон про опозицію.

– Сила демократичних рішень і Честь у виконанні обіцянок – це саме те, що потрібно зараз для об’єднання в українському суспільстві, – підсумовує партія своє звернення.

Нагадаємо, що дострокові парламентські вибори призначили на 21 липня.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело ФАКТИ. ICTV
23.05.2019