Україна і світ

Парламенту пропонують скасувати акциз на автівки

Відповідний законопроект подали троє нардепів – двоє від депутатської групи “За майбутнє” і один представник “Слуги народу”

Джерело: 112.ua

Верховній Раді пропонують скасувати акциз на автівки, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, вантажівки тощо. Це передбачає законопроект № 2132.

Документ зареєстрували троє парламентаріїв – представники депутатської групи “За майбутнє” Тарас Батенкота та Ірина Констанкевич, а також нардеп від “Слуги народу” Ігор Фріс.

“Акцизний збір на транспортні засоби призводить до податкової дискримінації, не сприяє розвитку вітчизняного автовиробництва, створює штучні перешкоди для зростання авторинку та адаптації до світових стандартів”, – йдеться у пояснювальній записці.

Автори законодавчої ініціативи стверджують, що акцизний податок на транспорт загалом порушує основні засади податкової політики.

Так, пропонується виключити з Податкового кодексу низку норм, які врегульовують питання сплати акцизного податку і пільг на нього. Зокрема, з переліку підакцизних товарів пропонують вилучити “автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб i більше, транспортні засоби для перевезення вантажів”.

Окрім того, пропонують прибрати з кодексу пункти про порядок обчислення акцизу.

Нагадаємо, Верховна Рада IX скликання відтермінувала на 90 днів застосування штрафів для власників авто на єврономерах – до 20 листопада. Під час обговорення документу підкреслювали, що це зробили востаннє.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua

Close