Україна і світ

Парламент рекомендував оголосити басейни річок Хомора і Случ зоною надзвичайної екологічної ситуації

Депутати ухвалили це рішення 228 голосами, хоч і не з першого разу

Джерело: 112.ua

Парламент рекомендував оголосити басейни річок Хомора і Случ зоною надзвичайної екологічної ситуації

Верховна Рада рекомендувала президенту і уряду визнати зоною надзвичайної екологічної ситуації басейни річок Хомора та Случ у Хмельницькій і Житомирській областях. За відповідну постанову № 10162 проголосували 228 народних депутатів.

Онлайн-трансляцію вів офіційний канал “Рада”.

Народні депутати рекомендували уряду закликати президента оголосити басейни річок зоною надзвичайної екологічної ситуації.

У річки скидають забруднюючі речовини ТОВ “Понінківська картонно-паперова фабрика – Україна” і КП “Полонне тепловодопостачання”, йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

“Державною екологічною інспекцією України постійно проводиться кризовий моніторинг за станом річок Хомора та Случ на території Хмельницької і Житомирської областей. В період з 2017 по 2018 роки, зокрема, в місцях водозабору, міського пляжу, вода не відповідала вимогам за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками і зафіксовано перевищення допустимих показників”, – зазначають автори проекту постанови.

Новини за темою: У Житомирській обл. виявили винуватця техногенної катастрофи на річках Случ і Хомора

Додають, що за фактом забруднення поверхневих вод річки Хомора триває досудове розслідування у кримінальному провадженні за частиною першою статті 242 КК України (Порушення правил охорони вод), а ТОВ “Понінківська картонно-паперова фабрика – Україна” і КП “Полонне тепловодопостачання” продовжують скидати забруднюючі речовини в річку.

За даними ООН, понад 5 млрд людей матимуть проблеми з водою у 2050 році.

Джерело: www.112.ua