Україна і світ

Парламент Канади прийняв резолюцію про визнання геноциду депортацію кримських татар

Для прийняття резолюції парламенту Канади потрібна одностайна згода його членів

Джерело: 112.ua

Парламент Канади прийняв резолюцію про визнання геноциду депортацію кримських татар

Парламент Канади не зміг проголосувати за резолюцію про визнання депортації кримських татар актом геноциду. Про це повідомляє “Укрінформ”.

Депутат українського походження Борис Вжесневський спробував винести текст резолюції на голосування, утім, опозиція висловила гучний протест проти цього, тому спікеру довелося зняти її. 

“Пропоную парламенту визнати, що 18 травня 1944 року кримськотатарський Sürgünlik був початий радянським диктатором Йосипом Сталіним, щоб етнічно очистити Крим від 200 тисяч татар, позбавивши їх майна, засунувши в залізничні вагони для худоби і перемістивши на 4 тисячі в степи Центральної Азії”, – йдеться в тексті резолюції.

У разі його прийняття щорічно 18 травня в Канаді відзначався день пам’яті депортації кримських татар.

По закінченні засідання Борис Вжесневський пообіцяв докласти зусиль, щоб повторно винести резолюцію на голосування ще до закінчення нинішньої сесії парламенту в середині червня.

У сесійній залі були присутні лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв і заступник голови Меджлісу Ахтем Чийгоз, які перед цим розповіли про ситуацію з дотриманням прав людини на окупованому півострові членами парламентського комітету у закордонних справах.

Три роки тому парламент Канади уже розглядав законопроект про визнання депортації кримських татар актом геноциду і встановлення дня пам’яті жертв цього злочину. Втім, документ дійшов лише до другого читання, не набравши достатньої кількості голосів на свою підтримку.

Джерело: www.112.ua