Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Парламент Іспанії узаконив евтаназію

Парламент Іспанії ухвалив рішення узаконити евтаназію в країні. 18 березня Конгрес депутатів остаточно схвалив відповідний законопроект.

евтаназія

Нижня палата парламенту проголосувала за легалізацію евтаназії: 202 голоси за, 141 проти та два утрималися. Раніше в країні передбачалося ув’язнення на 10 років за сприяння самогубству.

– Сьогодні важливий день, адже ми наближаємось до визнання прав людини. Ми наближаємось до більш гуманного і справедливого суспільства, — зазначила міністр охорони здоров’я Кароліна Даріас.

Закон набере чинності через три місяці, щоб регіональні контрольні комітети, які розглядатимуть та санкціонуватимуть запити, встигли сформуватися.

Тепер просити про евтаназію зможуть повнолітні громадяни Іспанії або люди, які мають посвідку на проживання в Королівстві. Пацієнт має подати запит особисто та в письмовій формі. Протягом п’яти тижнів його розглядатиме лікарська комісія. За цей час людина має не менш ніж чотири рази підтвердити своє бажання, і може відкликати заяву в будь-який момент.

Проведення евтаназії проходитиме в медустанові або вдома. Водночас медичні працівники мають право відмовитися від участі у процедурі.

Евтаназія – це умисне позбавлення життя хворого, у якого є невиліковне або важке захворювання, з метою полегшення його страждань.

Більшість держав світу, зокрема й Україна визнає евтаназію умисним вбивством. 

Нині евтаназія легальна в Бельгії, Люксембурзі, Нідерландах, Португалії, Канаді та Колумбії, а також в деяких штатах Австралії та Сполучених Штатів.

Легалізація евтаназії в Португалії

У січні 2021 року португальський парламент підтримав проект закону, згідно з яким невиліковно хворі пацієнти отримають право на евтаназію.

Евтаназія у Португалії буде проводитися виключно для повнолітніх громадян. Проводити процедуру буде дозволено фахівцям в медичній галузі, як приватних, так і державних закладів охорони здоров’я.

Детальніше про евтаназію в Португалії читайте на Фактах ICTV.

Джерело: RTE

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-03-19 10:01:47