Україна і світ

Парламент дозволив окремим підрозділам Держбюро розслідувань займатися оперативно-розшуковою діяльністю

За відповідний документ проголосували 277 народних депутатів

Джерело: 112.ua

Парламент дозволив окремим підрозділам Держбюро розслідувань займатися оперативно-розшуковою діяльністю

Верховна Рада України ухвалила закон, який надає право окремим підрозділам Державного бюро розслідувань займатися оперативно-розшуковою діяльністю, № 5395-д.

Онлайн-трансляцію вів офіційний канал “Рада”.

Зокрема, у законі “Про оперативно-розшукову діяльність” передбачили, що окрім підрозділів внутрішнього контролю та забезпечення особистої безпеки, оперативно-розшуковою діяльністю займаються оперативні та оперативно-технічні підрозділи ДБР.

Уточнили, що при заведенні оперативно-розшукової справи виноситься постанова, яка затверджується директором ДБР або його уповноваженим заступником.

У законі “Про Державне бюро розслідувань” передбачили, що співробітники органу здійснюють оперативно-розшукову діяльність, слідчі (розшукові) та негласні слідчі (розшукові) дії, щоб викрити злочини, віднесені до підслідності ДБР.

У законі передбачено повне і своєчасне фінансування ДБР у обсязі, достатньому для його належної діяльності. У кошторисі передбачається створення фонду для проведення оперативно-розшукових (негласних слідчих) дій.

Змінили формулювання щодо складових зарплати співробітників ДБР, щоб уточнити, що розмір премії не може перевищувати 30% розміру окладу.

Оперуповноважений отримуватиме такий же оклад, як і слідчий.

Уточнюються вимоги до директорів територіальних органів. Зокрема, такий директор повинен мати вищу юридичну освіту, стаж роботи у галузі права від 7 років (не враховуючи роки в університеті), досвід роботи на керівних посадах від 3 років, вільно володіти державною мовою. Для керівників підрозділів центрального апарату ДБР вимоги такі самі, хіба що вища освіта має відповідати напрямку діяльності підрозділу.

Як вже було встановлено, у більшості випадків на службу до ДБР приймають на конкурсній основі. Вимоги до працівників затверджує директор бюро. Окрім того, директору бюро надали право затвердити положення про конкурсну комісію. Порядок проведення конкурсу теж визначає директор ДБР, але це передбачено в законі і зараз.

Як і раніше, директор ДБР за поданням конкурсної комісії призначає на посаду керівників та працівників підрозділів внутрішнього контролю центрального апарату та територіальних органів.
Документ вносить у текст закону присягу, яку має скласти кожен, хто вступає до рядів Державного бюро розслідувань.

“Я, (прізвище, ім’я та по батькові), вступаючи на службу до Державного бюро розслідувань України, усвідомлюючи свою високу відповідальність, клянуся завжди залишатися відданим Українському народові, неухильно додержуватися Конституції та законів України, поважати та охороняти права, свободи і законні інтереси людини і громадянина, честь держави, бути чесним, сумлінним і дисциплінованим, зберігати державну та іншу охоронювану законом таємниці”.

У доопрацьованому варіанті законопроекту виписали спеціальні звання рядового та начальницького складу ДБР:

 • рядового складу – рядовий ДБР,
 • молодшого начальницького складу:
  • капрал ДБР;
  • сержант ДБР;
  • старший сержант ДБР;
 • спеціальні звання середнього начальницького складу:
  • молодший лейтенант ДБР;
  • лейтенант ДБР;
  • старший лейтенант ДБР;
  • капітан ДБР;
 • спеціальні звання старшого начальницького складу:
  • майор ДБР;
  • підполковник ДБР;
  • полковник ДБР;
 • спеціальне звання вищого начальницького складу – генерал-майор Державного бюро розслідувань.

Закон набуде чинності наступного дня після офіційної публікації.

Нагадаємо, парламент підтримав цей законопроект за основу 17 травня 265 голосами народних депутатів.

Джерело: www.112.ua