Україна і світ

Палац, бази відпочинку, виноградники: друзі Путіна можуть володіти активами у $4,5 млрд – ЗМІ

Будівельні матеріали м.Ніжин

Витік електронних листів вказує на те, що оточення президента РФ Володимира Путіна може мати активи на суму 4,5 млрд доларів.

Про це пише видання The Guardian.

Відповідно до витоку, низка будинків для відпочинку та інших активів, які використовувалися російським президентом, належать або належали окремим особам, компаніям та благодійним організаціям, мають спільне доменне ім’я електронної пошти – LLCIinvest.ru (ТОВ Інвест).

Скриншот електронного листування за вересень 2021 року показує, що директори та адміністратори, пов’язані з деякими окремими організаціями, які володіють та керують вищезгаданими активами, обговорювали повсякденні ділові проблеми, так начебто вони були частиною єдиної організації.

Протягом майже двох десятиліть Путіна неодноразово звинувачували у тому, що він таємно накопичив величезний статок через довірених осіб.

Бізнесмен Сергій Колесніков 10 років тому заявив, що він стояв за схемою, яка дозволила групі російських олігархів об’єднати мільярди рублів у своєрідний інвестиційний фонд на користь Путіна. Колесникову пізніше довелося тікати з Росії.

Після року розслідувань Проєкт з дослідження організованої злочинності та корупції (OCCRP) та новинний сайт Медуза виявили 86 компаній та некомерційних організацій, представники яких використовують спільне доменне ім’я LLCinvest.

За даними OCCRP та Медузи, активи включають:

Палац вартістю 1 млрд фунтів стерлінгів. За словами російського опозиціонера Олексія Навального, палац збудували для особистого користування Путіна в Геленджику на Чорному морі. Олігарх Аркадій Ротенберг, який перебуває під санкціями ЄС та США, заявив про право власності на нерухомість.

У корпоративних записах у базі даних Spark у Росії, станом на червень зазначено, що нерухомість належить фірмі Комплекс, материнською компанією якої є Біном. У директора Біному до липня минулого року був електронний домен LLCInvest.ru.

Гектари виноградників навколо Геленджицького палацу належать некомерційній організації, заснованій двома соратниками Путіна, Геннадієм Тимченком та Володимиром Колбіним, які також перебувають під західними санкціями. Колбін та інші особи, пов’язані з виноградниками, мають облікові записи електронної пошти LLCInvest.ru.

Гірськолижний курорт Ігора в Ленінградській області, де у 2013 році пройшло весілля дочки Путіна, за документами належить компанії Озон – друга російського президента, голови та найбільшого акціонера банку Росія Юрія Ковальчука. Він також під санкціями.

Озон також використовує домен електронної пошти LLCInvest.ru.

Вілла на північ від Санкт-Петербурга, відома серед місцевих жителів як дача Путіна, належала Олегу Руднову, другові дитинства Путіна. Нерухомість успадкував його син – Сергій Руднов – через компанію North. Руднов також використовує електронну адресу LLCinvest.ru.

Дерев’яна будівля на північ від Санкт-Петербурга, відома як Рибальська хата. Електронні витоки листів показують, що три різні компанії, що використовують доменне ім’я LLCinvest.ru, володіли різними ділянками землі навколо комплексу, а четверта організація – Відродження морських традицій – керувала будівництвом.

Ця ж організація має дві яхти, Shellest і Nega, які, за твердженням Мінфіну США, пов’язані з Путіним.

Де знаходяться активи:

Активи компаній LLCInvest на суму 4,5 млрд доларів включають значні депозити готівкою.

На кінець 2020 року на депозитному рахунку Розвитку аграрних ініціатив було 17 млрд рублів (248 млн фунтів), у Розвитку ефективного інвестиційного ринку було понад 20 млрд рублів (292 млн фунтів) на довгострокових депозитах та майже 5 млрд рублів (73 млн фунтів) на короткострокові депозити на кінець 2020 року.

LLCinvest – це домен, що належить Москомзв’язку, телекомунікаційної компанії, що має тісні зв’язки з Банком Росія, який знаходиться під санкціями Заходу. У Мінфіні США його називають особистим банком для високопосадовців Російської Федерації.

Представник Кремля заявив, що президент Російської Федерації ніяк не пов’язаний і не афілійований із названими вище об’єктами та організаціями.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-06-21 14:55:28

Магазин Автозапчастин м.Ніжин