Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Пакет з 24 снарядів, дальність стрільби до 6 км.: що таке ВВС Солнцепек

Російські агресори, у відчайдушній спробі оволодіти українським містом Маріуполь, останнім часом стали все частіше вдаватися до застосування більш радикальних видів зброї масового знищення. Можливо й таких, як, наприклад, як важка вогнеметна система (ВВС).

Про це повідомляє Telegram-канал Київ Оперативний.

У повідомленні йдеться, що такого роду військову техніку застосовують тоді, коли не виходить вибити противника з укріплених позицій іншими способами.

– Важка вогнеметна система ВВС- 1А – російський “анало говнет”. Знищення відбувається полем високої температури і надлишковим тиском, яке створюється при масованому застосуванні некерованих реактивних снарядів в термобаричному і димозажигаючому спорядженнях, – йдеться в повідомленні.

Що таке ВВС

Важка вогнеметна система (ВВС) використовується для знищення легкої броньованої техніки, живих сил противника на відкритій місцевості, а також для руйнування фортифікаційних будівель шляхом потужного об’ємного вибуху.

Повідомляється, що важка вогнеметна система перебуває на озброєнні військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту російської армії з квітня 2001 року.

За словами військових експертів, ВВС найбільш ефективна при її застосуванні в гірських умовах. Йдеться про взаємне накладення повітряних ударних хвиль і їхнього багаторазового відображення від навколишніх скель.

Принцип дії

Термобаричний боєприпас ВВС формує хмару вибухової суміші і потім підриває її. Після миттєвої детонації атмосферний тиск в хмарі різко підскакує, щоб потім також стрімко впасти приблизно на 160 мм ртутного стовпа.

В результаті, навіть якщо противнику вдалося вціліти після самого вибуху, такий різкий перепад тиску практично гарантовано призводить до загибелі від розриву внутрішніх органів.

Висока точність залпової стрільби ТОС досягається за рахунок автоматичного наведення на ціль, що знаходиться на відстані до 7 км.

Історія питання

ВВС-1А є модифікацією ВВС-1 Буратіно. Це важка вогнеметна система залпового вогню на базі танка Т-72 розроблялася РФ в 1970-ті роки.

Перші дослідні зразки на шасі Т-72 були виготовлені в одному з конструкторських бюро Омська. Комплекс складався з пускової установки з пакетом з 30 напрямних на шасі танка Т-72 і транспортно-заряджаючої машини на шасі КрАЗ-255Б.

У 1980 році бойова машина пройшла успішні випробування і була рекомендована для прийняття її на озброєння.

Через 20 років, в 2001 році, ВВС-1 Буратіно була модернізована і отримала назву ВВС-1А Солнцепек.

Відмінні риси ВВС-1А Солнцепек:

  • зменшена до 24 кількість снарядів;
  • збільшена до 6 км дальність стрільби;
  • замінене шасі КрАЗу на модернізовану гусеничну базу танка Т-72А;
  • тривалість повного залпу при парних пусках – 6 сек., при поодиноких – 12 сек.;
  • час готовності до відкриття вогню по видимій цілі після зупинки машини – 90 секунд;
  • стрільба ведеться некерованими реактивними снарядами калібру 220 мм, довжиною 3 300 мм і вагою до 217 кг.

Джерело: Kyiv Operative

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-03-21 12:38:48

Магазин Автозапчастин м.Ніжин