Україна і світ

Падіння ВВП у травні сповільнилось до 35-40% – НБУ

Будівельні матеріали м.Ніжин

Українська економіка поступово відновлюється з моменту найбільшого падіння, який трапився у березні.

Як повідомив заступник голови Нацбанку України Сергій Ніколайчук, відновлення економіки відбувається завдяки регіонам, де немає активних бойових дій.

Він заявив, що в результаті, спад у травні цього року (у порівнянні з аналогічним місяцем минулого року) сповільнився до 35-40%.

– За оцінками НБУ, у березні ВВП впав на 44%, а у травні падіння скоротилося до 35-40%, – цитує слова Ніколайчука видання Інтерфакс-Україна.

Заступник очільника НБУ додав, що для оцінки ВВП слід покладатися лише на непрямі дані.

Сергій Ніколайчук також прокоментував інфляцію, яка за підсумками травня у річному вимірі досягла 18%. Він зауважив, що інфляція багато в чому залежить від порушень ланцюжків постачання та проблем з логістикою. Заступник глави Нацбанку наголосив, що найбільш високою інфляція є у південних областях України, які наразі частково окуповані. Водночас у регіонах заходу України інфляція є найнижчою та, по суті, дуже близькою до рівня інфляції у сусідніх країнах.

Заступник голови НБУ Ніколайчук також оцінив інфляційні очікування населення на рівні близько 20%.

За його словами, це стало один з аргументів для підвищення облікової ставки з 10% одразу до 25%, щоб забезпечити позитивні реальні ставки та знизити інфляційний тиск.

Як повідомлялося, ВВП України, за оцінками Держстату, у першому кварталі 2022 року впав на 15,1% порівняно з першим кварталом 2021 року після зростання на 6,1% у четвертому кварталі минулого року.

При цьому Світовий банк (СБ) дає прогноз щодо зниження української економіки цьогоріч на 45,1%, При цьому Національний банк України утримується від точних оцінок, однак зазначає, що спад буде меншим за 30%.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-06-16 02:22:41

Магазин Автозапчастин м.Ніжин