Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Пацієнтів вбиває не Covid-19, а імунна система – дослідження

Саме надмірна реакція імунної системи на вторгнення Covid-19, а не власне коронавірус, призводить до масивного запалення, пошкодження тканин і до летального результату. Такого висновку дійшла команда вчених з університетів Сан-Франциско і Еморі в США після проведення нового дослідження.

Вивчення типів імунних клітин, які називаються Т-лімфоцитами, виявило фундаментальні відмінності між пацієнтами, які подолали важку форму Covid-19, і тими, кому це, на жаль, не вдалося.

У пацієнтів, що помирали, було зафіксовано відносно велику кількість Т-клітин, здатних проникати в легені, що сприяло значному погіршенню їхнього стану і що, власне, і є ознакою смертельного Covid-19.

– Нині пацієнти, госпіталізовані з важкою формою Covid-19, переважно отримують дексаметазон – препарат, який використовується для зменшення запалення. Але цього не завжди достатньо, – зазначає автор-кореспондент дослідження Надя Роан.

За її словами, проведене дослідження засвідчує, що також може бути корисним пряме запобігання потрапляння надлишкових імунних клітин, включаючи запальні Т-клітини, в легені з заподіянням подальшої шкоди. Цей підхід може стати хорошим доповненням до протизапальних методів лікування пацієнтів з Covid-19 у відділенні інтенсивної терапії.

Робота також може допомогти і з прогнозом хвороби, а також для полегшення пошкодження легенів у людей з важкою формою Covid-19.

Йдеться про відновлення балансу Т-клітин, які є важливим компонентом успішної імунної відповіді на багато вірусів, включаючи SARS-CoV-2. Ці клітини помітно виснажуються з крові під час важкої форми захворювання.

Ще одна потенційна причина летального результату, яку виявила команда, це сплеск Т-лімфоцитів, здатних проникати в легені пацієнтів, що вмирають. Навпаки, у тих, хто видужав, кількість цих клітин з часом зменшувалася.

Що викликає сплеск випадкових Т-клітин у важких випадках Covid-19, залишається неясним. Проте, припинення їх надходження в легені може допомогти зменшити їх пошкодження і прискорити одужання.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-07-02 12:06:59