Україна і світ

“Охматдит”, Національний інститут раку, Інститут серця та Інститут Ємця стануть науковими установами, – Супрун

В Україні автономізували вже 60% лікарень

Джерело: 112.ua

"Охматдит", Національний інститут раку, Інститут серця та Інститут Ємця стануть науковими установами, - Супрун

В. о. міністра охорони здоров’я заявила, що “Охматдит”, Національний інститут раку, Інститут серця та Інститут Ємця стануть науковими установами. Про це вона заявила на брифінгу перед засіданням Кабінету міністрів, який транслювали в ефірі “112 Україна”. 

“Чотири лікарні – “Охматдит”, Національний інститут раку, Інститут серця, Інститут Ємця, це дитячий кардіологічний інститут. Чотири установи залишають свої функції, щоб бути науковими установами, щоб далі займатися наукою, як і лікувати пацієнтів”, – сказала Уляна Супрун. 

За її даними, в Україні вже автономізували 60% лікарень, над автономізацією 30% ще працюють. Лише 10% лікарень ще не готові до початку роботи над автономізацією. Розпочати зможуть лише після того, як восени вони підпишуть договори із Національною службою здоров’я, а вже з 1 січня будуть профінансовані. 

“А що зараз уряд робить? Вони не хочуть приймати рішення, щоб і наші державні лікарні мали фінансування у наступному році. Це єдиний спосіб через закон, що можна їх фінансувати. Я думаю, що це є велика проблема. Я буду знову з голосу пропонувати, щоб ми це проголосували”, – сказала Уляна Супрун. 

Вона додала, у Київській області найближчим часом автономізують 100% лікарень, а у Житомирській – 65%.

Нагадаємо, сьогодні прем’єр-міністр Володимир Гройсман проводить засідання Кабінету міністрів. 

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua