Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Осучаснення чернігівського скверу Попудренка «схвалили»: результати онлайн-голосування

Осучаснення чернігівського скверу Попудренка «схвалили»: результати онлайн-голосування

Проєкт реконструкції скверу Попудренка у Чернігові підтримала більшість учасників дорадчого онлайн-опитування, яке завершилося напередодні.

Про це свідчать дані на офіційному порталі міської ради.

Небайдужих до долі легендарного скверу виявилося досить багато – 1558. 51,67% з них голосували «за», 44,93% – «проти». 3,4% опитаних підтримали саму ідею осучаснення.

Через пандемію коронавірусу громадське обговорення вирішили провести онлайн. Проте у деяких чернігівців виникли сумніви щодо його об’єктивності та достовірності результатів. Мовляв, упродовж однієї доби цифри могли змінюватися – то у бік збільшення, то у бік зменшення. Про таку «магію» писала у Facebook депутатка міської ради Марина Рейко. Серед користувачів переважали негативні відгуки.

Раніше начальник управління ЖКГ мерії Чернігова Ярослав Куц у програмі «Сьогодні. Головне» в ефірі Суспільне-Чернігів підтвердив, що розробка ескізу (який і виносили на обговорення) вартувала 48,6 тисячі гривень. Він припустив: проектно-кошторисна документація може коштувати близько 1,5 мільйона. Як правило, зазначив чиновник, ця складова – майже 4% від бюджету будівельно-монтажних робіт.

Нескладний підрахунок дає нам усе ще НЕ остаточну цифру проекту – 37,5 мільйона.

Нагадаємо, проєкт презентували наприкінці березня. Основна ідея – відновити суспільну функцію простору. Харківські розробники з ТОВ «Сіті-Дизайн» хочуть, звести монумент героям Небесної Сотні, замість світло-музичного спорудити пішохідний фонтан, великі урбаністичні гойдалки, висадити 128 дерев та майже 4000 кущів тощо.

Фотоколаж зі сторінки Валерія Дубіля у Facebook.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
05.05.2021