Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Острая коронарная недостаточность: почему от нее умирают молодые

Раптова смерть народного депутата Антона Полякова стала справжнім шоком для багатьох українців. Перш за все, тому що молодому чоловікові було лише 33 роки. При розтині медики діагностували серйозну патологію – гостру коронарну недостатність, гостру ішемічну хворобу серця.

Що означає цей діагноз? Які симптоми і причини гострої коронарної недостатності? Наскільки характерно це захворювання для молодих людей? На ці та інші запитання Фактів ICTV відповіла сімейний лікар Людмила Сердюк.

– Гостру коронарну недостатність можна сміливо ставити на перше місце як одну з найпоширеніших причин раптового серцевого летального результату.

Гостра коронарна недостатність (ГКН) виникає внаслідок збою в постачанні кров’ю, а значить і киснем, серцевого м’яза.

– Чи означає це, що у людини з таким діагнозом вже якийсь час були проблеми з серцем?

– У абсолютно здорової людини навряд чи раптово виникне такий вкрай важкий стан. Як правило, йому передує ішемічна хвороба серця, суть якої полягає в порушенні кровообігу через проблеми з судинами, про що вже було згадано.

Але, зауважу, ця патологія може до пори до часу нічим про себе не нагадувати. Тобто людина не відчуває симптоматики, щоб вчасно звернутися до лікаря і постаратися запобігти назріваючу катастрофу.

Ось чому потрібні щорічні профілактичні огляди, якими багато людей, особливо молодого віку, на жаль, нехтують.

– Які симптоми гострої коронарної недостатності?

– Як правило, це раптовий загрудинний біль. У пацієнта виникає відчуття сильного печіння в цій області. У переважній більшості випадків спостерігається рясна пітливість і впадає в очі блідість шкірних покривів.

Також досить часто виникає задишка, сухий, судомний, немов нервовий кашель.

– При такому стані може бути нудота, блювання?

– Може бути і нудота, і блювання, і нетримання сечі, і метеоризм. Такі симптоми при ГКН також мають місце.

– Що може стати причиною гострої коронарної недостатності?

– На перше місце я б поставила стрес, сильне емоційне навантаження. В такому стані наднирники людини вкидають в кров стільки адреналіну, що серцевий ритм різко прискорюється, судини, в тому числі і коронарні, на тлі цього також різко звужуються. Звідси – порушення кровообігу серцевого м’яза.

Серед інших причин ГКН – перевтома, безсонна ніч, надмірні фізичні навантаження.

– Наскільки гостра коронарна недостатність властива молодим людям?

– На жаль, властива. У медичному середовищі відомо, що до ГКН більше схильні саме молоді чоловіки від 33 до 46 років. Причому ця патологія проявляється у молодих чоловіків в п’ять разів частіше, ніж у молодих жінок.

– Чому?

– Скажу так: чоловіча стать вже сама по собі фактор ризику. Плюс можлива спадковість, плюс можлива зайва вага і пов’язаний з нею цукровий діабет, плюс куріння і зловживання спиртним. Якщо у молодого чоловіка є хоча б два з цих факторів ризику, то… Одним словом, потрібно робити правильні висновки. Поки не стане занадто пізно.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-10-08 15:18:08

Магазин Автозапчастин м.Ніжин