Місто і регіон

Останній шлях великого Кобзаря: у Ніжині вшанували пам’ять Тараса Шевченка. Фото

Будівельні матеріали м.Ніжин

Борітеся — поборете!

Вам Бог помагає!

За вас правда, за вас слава

І воля святая!

У Ніжині щороку вшановують річницю перепоховання великого Кобзаря — Тараса Григоровича Шевченка.

17 травня 1861 року через Ніжин пройшла траурна процесія з домовиною Тараса Григоровича Шевченка та був відслужений жалобний молебень на вулиці Московській біля Спасо-Преображенської церкви.

У 1991 році у Ніжині біля біля Спасо-Преображенської церкви був встановлений пам’ятний знак «Останній шлях Кобзаря». Того ж року в парку був встановлений пам’ятник Тарасу Григоровичу Шевченку.

Сьогодні на вшанування пам’яті великого Кобзаря зібралось мало людей, бо в Україні війна і масові заходи заборонені. Були присутні міський голова Олександр Кодола, заступник Сергій Смага, секретар міської ради Юрій Хоменко, начальниця Управління культури Тетяна Бассак, засновник і директор Ніжинської міськрайонної благодійної організації «Благодійний фонд «Ніжен» Микола Шкурко та інші.

Повідомляє uezd.com.ua.

Поминальний молебен біля пам’ятного знаку «Останній шлях Кобзаря» відслужив настоятель Спасо-Преображенського храму отець Петро. Згадали і загиблих наших воїнів, Героїв, що боронили і боронять нашу Україну від російської орди.

Тарас Шевченко, автор безсмертного «Кобзаря» все своє життя присвятив боротьбі за визволення українців від соціального і національного поневолення. Ця боротьба продовжується і досі.

Багато в чому вірші Шевченка є пророчими для України:

Настане суд, заговорять

І Дніпро, і гори!

І потече сторіками

Кров у синє море

Дітей ваших… і не буде

Кому помагати.

*****

І оживе добра слава,

Слава України,

І світ ясний, невечерній

Тихо засіяє…

Обніміться ж, брати мої.

Молю вас, благаю!

(«І мертвим, і живим, і ненародженим»)

Джерело: uezd.com.ua
2022-05-17 16:20:05

Магазин Автозапчастин м.Ніжин