Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Україна і світ

Осінь на карантині: що буде з тарифами, курсом гривні та цінами

25 серпня 295 депутатів Верховної Ради України на позачерговому засіданні проголосували за підвищення мінімальної зарплати на майже 300 грн. Тепер мінімалка становитиме 5 тис. грн замість 4 723 грн.

Тож які наслідки матиме таке підвищення та чи потягне це за собою ріст цін та тарифів?

З одного боку ще 300 грн до гаманців лікарів, вчителів та інших бюджетників з вересня не будуть зайвими. А з іншого – є загроза пришвидшення інфляції та збільшення податків.

А тому експерти радять, навіть попри це продовжувати економити, бо фінансова ситуація може бути не стабільною.

Зараз спостерігається підвищення цін на продукти. Хоча зараз сезон овочів та фруктів, та й аграрії говорять про хороший врожай. Продавці на ринках відзначають, що восени можливе також значне здорожчання продуктів.

Тим паче на фоні подій, що відбуваються у Білорусі, яка імпортує нам багато овочів. Через це можливий і ріст цін на пальне.

За прогнозами експертів, до опалювального сезону газ може здорожчати та сягнути 7 грн за кубометр. Підвищитись може і ціна на холодну воду.

Цифри ж в обмінниках восени залежать від того, чи отримає Україна черговий транш від МВФ. А для цього парламент має прийняти закон про банківську діяльність та судову реформу.

Окрім того, багато експертів у світі вже заговорили про можливість повторного локдауну. Тобто зупинки багатьох підприємств, якщо захворюваність на коронавірус буде набирати більших масштабів. А це може катастрофічно вдарити по економіці України, яка і так ледь тримається на плаву.

Також з вересня варто очікувати не лише підвищення мінімальної зарплати, але й пенсії.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-09-01 12:57:30