Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Організація реабілітації при постковідному синдромі

Організація реабілітації при постковідному синдромі

На сьогодні важливість медичної, соціальної, професійної реабілітації після травм і хвороб ні в кого не викликає сумнівів.

У розпал пандемії Covid-19 лікарі констатують, що ця хвороба не минає безслідно, а проявляється низкою симптомів різної інтенсивності (напади слабкості, головного болю, порушення настрою, безсоння, порушення терморегуляції, гіпертонічні кризи, гіпотонія, порушення регуляції ритму серця, дихання (біль у грудях, відчуття нестачі повітря), функцій шлунково-кишкового тракту, біль у суглобах, вестибулярні порушення, порушення зору, слуху, смаку тощо). Зазначені симптоми об`єднали поняттям «постковідний синдром». За інформацією фахівців НМАПО ім. П.Л. Шупика, до 80 % тих, хто перехворів на коронавірусну інфекцію, можуть мати ті чи інші прояви вищевказаного синдрому. Така категорія населення потребує відповідної допомоги.

За визначенням ВООЗ «Здоров`я – стан повного фізичного, психічного та соціального благополуччя, а не лише відсутність хвороб». Отже, постковідна реабілітація повинна містити напрями, метою яких є відновлення всіх складових здоров`я людини. Це командна робота сімейних і вузькопрофільних лікарів, психологів, психотерапевтів, соціальних реабілітологів, фізичних терапевтів.

Національний університет «Чернігівська політехніка» спільно з ГО «Центр гендерної освіти», ГО «Фундація прав людини» у співпраці з Міністерством закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини долучився до реалізації міжнародного проєкту «Doctors Blog» із посилення цифрової компетенції українських лікарів для консультування пацієнтів онлайн.

 Активними учасниками програми стали здобувачі вищої освіти факультету соціальних технологій, оздоровлення та реабілітації ННІ права і соціальних технології, які навчаються за освітніми програмами «Фізична терапія, ерготерапія» та «Соціально-психологічна допомога населенню». Вони отримали унікальну можливість взяти участь у менторській програмі з найкращими фахівцями у галузі цифрової журналістики та навчитися використовувати формат блогу як канал комунікації зі своїми пацієнтами у часи пандемії COVID -19.

Н.В. Шакун, т.в.о. декана факультету соціальних технологій, оздоровлення та реабілітації НУ «Чернігівська політехніка»

Н.П. Пономаренко, ст. викладач кафедри фізичної реабілітації НУ «Чернігівська політехніка»

Реклама

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

21.01.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова