Україна і світ

ОПЗ може пропрацювати ще понад 15 років – партнери АГТ Горбуненко і Колот

АТ Одеський припортовий завод може пропрацювати 10-15 років або навіть більше, оскільки пройшов модернізацію в 2000-х роках. Його продукція ще довго буде затребувана за кордоном, а виготовлений карбамід використовуватиметься для подальшого виготовлення інших товарів.

Таку думку висловили Олександр Горбуненко та Володимир Колот, засновники і партнери компанії Агро Газ Трейдинг, що є постачальником давальницької сировини для ОПЗ, в інтерв’ю ExPro Consulting.

ОПЗ може пропрацювати ще понад 15 років - партнери АГТ Горбуненко і Колот

– Завод пройшов модернізацію в 2000-х роках. Він спокійно може працювати 10-15 років або навіть більше. Звичайно, технологія не останнього покоління і продукт, виготовлений ОПЗ, теж. ОПЗ виробляє прильований карбамід, а ще є гранульований.

Сама технологія виробництва дозволяє зберегти азотовмісну речовину всередині більш тривалий час і міцність гранул в гранульованому карбаміді вище, – зазначив Олександр Горбуненко.

Прильований карбамід частково руйнується під час транспортування від частих пересипань. Однак у випадку з ОПЗ готовий карбамід відразу ж потрапляє на судно, минаючи етапи автомобільного та залізничного транспортування. Це дозволяє краще зберегти продукт.

Володимир Колот додав, що відмінність між прильованим і гранульованим карбамідом ще й у тому, що гранульований може мати потрібні для клієнта розміри – від 1 до 4 мм, а прильований випускається з нормою розміру близько 2,5 мм. Теоретично, у перспективі розвитку ринку такий продукт може втратити свою популярність, можливо, через 15 років.

– Деякі країни третього світу ще дуже довго будуть використовувати цей продукт. До того ж, карбамід – це сировина для виготовлення фарб, пластмаси, вибухівки та інших продуктів хімічної галузі. Комплексні мінеральні добрива, наприклад КАС, також виробляють, використовуючи карбамід, – підкреслив Колот.

ОПЗ відновив виробничий процес у серпні 2019 року після півторарічного простою. За давальницьким контрактом з АГТ завод переробив вже 656 млн куб. м, з яких було виготовлено 796 тис. тонн карбаміду та 90 тис. тонн аміаку.

До слова, Одеський припортовий завод опублікував звітність за підсумками другого кварталу 2020 року.

Фото: ExPro Consulting

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-08-04 14:54:06