Україна і світ

Опозиційний блок зареєстрував проект постанови про скасування результатів голосування за мовний закон

Відразу після голосування провладної коаліції за мовний законопроект (№ 5670-д) народні депутати Вадим Новинський і Олександр Вілкул зареєстрували проект постанови (5670-д-П від 25.04.2019) про скасування результатів голосування.

Опозиційний блок зареєстрував проект постанови про скасування результатів голосування за мовний закон

Причиною стали грубі порушення під час постановки на голосування і  норм ст. 37 Закону України Про Регламент ВР і ст. 84 Конституції України, що вимагають від народних депутатів голосувати персонально.

Крім того, голова засідання Андрій Парубій виніс законопроект на голосування, порушивши чітко описану регламентом процедуру.

– Український народ не делегував права порушувати Конституцію і проштовхувати мовний законопроект, що розколює суспільство, за допомогою обману і порушення законів.

Якщо у коаліції не було голосів, законопроект повинні були зняти з розгляду. Ми будемо домагатися його скасування в Конcтитуційному суді, – заявив глава фракції Опоблоку Вадим Новинський.

Згідно з регламентом ВР, спікер парламенту Андрій Парубій позбавлений права підписати цей закон до того, як розглянуть проект постанови Опоблоку. Голова ВР не зможе також відправити закон на підпис президенту.

– Ми діяли чітко відповідно до законодавства України. Проект постанови поданий відразу після голосування.

Питання – чи піде Парубій на порушення законодавства, підписавши цей Закон без розгляду нашого проекту постанови, – сказав Олександр Вілкул.

Він підкреслив, що провокаційний мовний закон порушує Конституцію і суперечить європейським нормам права, які Україна ратифікувала і взяла зобов’язання виконувати.

Джерело: Опозиційний блок

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело ФАКТИ. ICTV
25.04.2019

Close