Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Опалювальний сезон під загрозою зриву, «Наш край» вимагає негайного втручання уряду

Опалювальний сезон під загрозою зриву, «Наш край» вимагає негайного втручання уряду

Позиція *

Уряд забезпечив чергове подорожчання комуналки і самоусунувся від вирішення проблеми тарифів, скинувши усю відповідальність на місцеве самоврядування та теплогенеруючі компанії, – заявив співголова партії «Наш край» Олександр Мазурчак.

«Нові умови ринку газу ставлять теплоенергетичні підприємства у безвихідь. Якщо в попередні роки вони платили «Нафтогазу» за спожитий газ у міру надходження коштів від споживачів, то тепер повинні будуть здійснювати передоплату. Але звідки візьмуться гроші, якщо заборгованість населення за послуги ЖКГ становить близько 80 млрд гривень? А люди не платять, бо тарифи їм не по кишені. Чергове підвищення лише посилить цю тенденцію. Тож, якщо уряд терміново не втрутиться, наступний опалювальний сезон може виявитися найскладнішим за весь період незалежності», – розповів Олександр Мазурчак.

За прогнозами експертів, наступної зими через нові ціни на газ від «Нафтогазу» тарифи на тепло та гарячу воду в Україні зростуть на 15-40%.

Водночас, за словами Мазурчака, в окремих містах перепризначення субсидії на наступний період в автоматичному режимі проведено не у повному обсязі.

«Єдиний вихід, на якому неодноразово наголошували депутати «Нашого краю» – збільшення видобутку дешевого вітчизняного газу. Як відомо, його собівартість не перевищує 3 тисяч гривень. Але за перші 6 місяців 2021 року Україна видобула на 4% менше природного газу, ніж у 2020 році. Про програму «20/20» (збільшення видобутку власного газу «Укргазвидобування» до 20 млрд кубометрів на рік до 2020 року, – ред) в «Нафтогазі» вже навіть не згадують», – наголосив співголова партії «Наш край».

За словами Мазурчака, українці повинні отримати газ вітчизняного видобутку за доступними цінами, а не тими, за якими газ продають у Європі, де люди мають доходи в десятки разів вищі за українські.

Також, стверджує він, необхідно якнайшвидше врегулювати питання механізмів та джерел погашення накопичених боргів за теплопостачання. «Наш край» пропонує внести зміни до закону «Про Державний бюджет України на 2021 рік» з метою знаходження коштів на компенсацію різниці в тарифах на теплові послуги, щоб взимку українці не замерзли у своїх будинках та квартирах.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
13.07.2021

Залишити відповідь