Україна і світ

ООН вітає переговори між Зеленським і Путіним

В Організації розраховують, що формування нового уряду в Україні надасть стимул для імплементації “мінських домовленостей”

Джерело: 112.ua

ООН вітає переговори між Зеленським і Путіним

Організація Об’єднаних Націй вітає переговори між президентом України Володимиром Зеленським та президентом Росії Володимиром Путіним. Про це в ході засідання Ради безпеки, присвяченому вступу в силу закону про забезпечення функціонування української мови як державної, скликаної на вимогу РФ, заявила заступник генерального секретаря ООН з політичних питань і питань миробудівництва Розмарі Дікарло. Трансляцію можна переглянути тут.

“В інавгураційній промові президент Зеленський акцентував на необхідності миру, єдності і відмови від політики роз’єднання. Він підкреслив готовність до діалогу. ООН підтримує такі висловлювання, які роблять акцент на діалозі і мирі. Ми вітаємо зусилля по діалогу на всіх рівнях, в тому числі двосторонньому між главами держав. Сподіваємося, що вони допоможуть розв’язати конфлікт”, – сказала вона.

Новини за темою: Путін: Зближення України з Росією неминуче

В ООН розраховують, що позачергові парламентські вибори в Україні 21 липня і формування нового уряду додадуть стимул для імплементації “мінських домовленостей”.

Щодо закону про мову Дікарло зазначила, що він викликав зауваження, як зовнішні, так і внутрішні, і до цих пір закон викликає побоювання.

Вона закликала врахувати рекомендації управління Верховного комісара ООН з прав людини і негайно прийняти закон про реалізацію прав національних меншин, в якому захист їх прав співвідносилися б з захистом державної мови для інтеграції всередині суспільства.

11 липня стало відомо, що президент Володимир Зеленський вперше поговорив з президентом Росії Володимиром Путіним, бесіда по телефону відбулася за ініціативою української сторони.

Джерело: www.112.ua