Місто і регіон

Олександр Кодола: Влада повинна почути і підтримати ніжинців

На прохання наукової громадськості Ніжина представник міста в Парламенті народний депутат України Олександр Кодола звернувся до Міністра культури України Євгена Нищука та голови Чернігівської ОДА Валерія Куліча з приводу необхідності нагальної реставрації церкви Святого Іоанна Богослова, яка є однією з візитівок міста.

Храм було збудовано у XVIII столітті в стилі українського бароко. В інтер'єрі храму збереглися розписи ХVIII-XIX століть. Від початку 20-х років ХХ століття в пам’ятці архітектури розташовується архів. Місцеві науковці стурбовані не лише станом будівлі, але і станом архівних документів, адже у приміщенні немає елементарного опалення, вікна у ньому вибиті, а стіни роз’їдає грибок. При такому стані приміщення руйнуються і розписи ХVIII-XIX століть.

У своєму звернені Олександр Кодола звертає увагу на те, що необхідно винайти можливості для відновлення пам’ятки архітектури — церкви Святого Іоанна Богослова.

«Ми вже давно говоримо про збереження історичного спадку, про розвитку туризму у ніжині, є конкретні кроки для цього, створення у місті державного історико-архітектурного заповідника,, відновлення пам’яток історії, тому я вважаю, що влада повинна почути  і підтримати ніжинців» , –  прокоментував своє звернення Олександр Кодола.

Олександр Кодола: Влада повинна почути і підтримати ніжинців

Джерело: Уездные новости
07.02.2018

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи