Місто і регіон

Олександр Кодола: У нас з Латвією спільне минуле, і я переконаний – спільне європейське майбутнє!

Кабінет Міністрів України виключив Латвію, Естонію, Грузію, Мальту та Угорщину зі списку держав, операції з резидентами яких контролюються Україною для цілей трансфертного ціноутворення. Це рішеня було підтримано на засіданні Уряду у середу.

Такому рішенню Кабміну передувала спільна робота керівника парламентської групи дружби з Латвійською Республікою, народним депутатом Олександром Кодолою із його латвійським колегою депутатом Айнарасом Межулісом та посольствами  України в Латвійській Республіці та Латвійської Республіки в Україні.

Два тижні тому 19 січня Олександр Кодола підняв перед Кабміном питання необхідності виключення Латвії зі списка країн-офшорів на годині запитань до Уряду у Верховній Раді.

«Як керівник групи дружби з Латвійською Республікою, я наголошую, що член ЄС Латвія, яка відповідає усім вимогам Євросоюзу стосовно протидії відмиванню грошей, є нашим вірним союзником у проважденні інтересів Україні на міжнародній арені і ЄС. В тому числі і в протидії російської агресії. За 3 останні роки економічні стосунки між нашими країнами дуже просунулися, підписано низку угод. Зокрема у сфері сільского господарства, відкрито низку спільних підприємств, які працюють в інтересах обох наших держав. Я отримую численні звернення від колег депутатів та підприємців з Латвії, які висловлюють неророзуміня такого немотивованого  рішення Уряду. Відверто кажучи наші балтійські друзі просто ображені, адже пункти, за якими Латвія та Естонія віднесена до такого списку не відповідають дійсності», – заявив тоді Олександр Кодола.

Підключилися до спільної роботи з виправлення ситуації і посольства обох наших країн.

І, зрештою, Уряд прийняв рішення виключити Латвію, Естонію, Грузію, Мальту та Угорщину зі списку держав, операції з резидентами яких контролюються Україною для цілей трансфертного ціноутворення.

Зокрема Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив у середу на засіданні Уряду:

«Ми постійно моніторимо податкові системи різних країн і формуємо списки вимог до українських компаній, які працюють із цим країнами, щоб вони звітували про свій прибуток тощо. Нещодавно було ухвалено рішення урядом, внесено Мінфіном про розширення цього списку. Туди увійшли Естонія, Латвія, Грузія, і наші партнери були стурбовані цим питанням. Оскільки це питання дуже чутливе для наших партнерів, ми сьогодні ухвалюємо рішення, щоб скасувати ці вимоги до Естонії, Латвії, Грузії, і я б включив сюди Угорщину».

Відповідне рішення Уряд підтримав.

Нагадаємо, що Уряд України наприкінці 2017 року включив Естонію, Латвію, Іран, Кубу, Лаос, Ліван, Мальту, Марокко, Монако, ОАЕ, Сінгапур, Грузію та Угорщину до переліку країн, операції з контрагентами яких підлягають контролю у рамках адміністрування закону про трансфертне ціноутворення. До нього також увійшли Гваделупа, Гватемала, Французька Гвіана, Співдружність Домінікани, Домініканська Республіка, Маврикій, Незалежна Держава Самоа. Загальна кількість країн збільшилася із 65 до 85.

Джерело: Уездные новости
31.01.2018