Новини Чернігова

Оформлення закордонного паспорта: чи збільшився попит на Чернігівщині та як записатися в електронну чергу

За 10 місяців 2022 року на Чернігівщині виготовили 41 238 закордонних паспортів та 21 244 ID-картки, в той час, як за той же період 2021 року цей показник становив 30 769 закордонних паспортів та 30 769 ID-картки. Чому збільшився попит на оформлення закордонних паспортів та як це вплинуло на запис в електронну чергу, читайте в нашому матеріалі.

Записатись в електронну чергу на оформлення закордонного паспорта важко, але можливо, розповіла Суспільному начальник УДМС України в Чернігівській області Ксенія Лук’янець.

“В умовах підвищеного попиту на біометричні документи, громадяни доволі швидко бронюють місця в онлайн-черзі, які стають доступними для запису з початком нової доби. Збільшення кількості замовників перевищує технічні можливості сервісу”.

Оформлення закордонного паспорта: чи збільшився попит на Чернігівщині та як записатися в електронну чергу
Ксенія Лук’янець. ФОТО: Суспільне Чернігів

За її словами, до повномасштабного вторгнення громадяни частіше оформлювали закордонний паспорт для виїзду на відпочинок або розв’язання бізнесових питань. Станом на сьогодні, попит на закордонний паспорт охопив усі категорії населення.

“Запис здійснюється на п’ятнадцятий день з моменту реєстрації в електронну чергу та необхідний він лише для подачі документів. Для отримання вже виготовлених паспортів записуватися в електронну чергу не потрібно. Про готовність документа можна дізнатися на сайті Державної міграційної служби. Щодо обслуговування живої черги, то звертаємо нашу увагу на громадян, які приїздять з інших населених пунктів і, по можливості, вносимо корективи у черговість обслуговування. Це ж стосується і громадян, черга яких змістилась через вимушені безпекові дії, спричинені повітряними тривогами та відключеннями електроенергії”, — каже Лук’янець.

У Державній міграційній службі зазначають, що графік роботи їхніх територіальних органів може змінюватися у залежності від безпекової ситуації та відключень електроенергії.

Чернігівцю Артему Казимиру також не вдалося потрапити на прийом саме через вимкнення світла та повітряну тривогу.

“Взяти талончик на електронну чергу вдень не вийшло, знайомі підказали, що краще записуватись вночі. Після дванадцятої години ночі я, все ж таки, записався. Прийшов у відділення, але через вимкнення світла та повітряну тривогу мені не вдалось потрапити на прийом. Прийшов сьогодні вранці (1 грудня, — ред.) і записався на цей же день. Поки все добре, і як зазначили працівники міграційної служби, якщо знову будуть збої в роботі, вони спробують надати всі необхідні послуги”, — говорить він.

Своєю чергою, у Новгороді-Сіверському також є проблеми з інтернетом, через що людям доводиться виїжджати до інших міст для оформлення паспортів.

“Через постійні перебої інтернету в зоні бойових дій, постійного відключення електроенергії, мені довелось приїхати до Чернігова і записатись в живу чергу”, — повідомила мешканка Новгорода-Сіверського Алла Ткач.

Працівники міграційної служби повідомили Аллі, що чекати виготовлення документа доведеться місяць, але порадили періодично заходити на сайт Державної міграційної служби та самостійно перевіряти інформацію щодо готовності паспорта.

Чернігівка Вікторія Макарова оформлює закордонний паспорт для своєї дитини. Спочатку вона записалась в електронну чергу, але потім довелося перейти в живу.

“З початку ми намагались забронювати талончик на електронну чергу. Це було не просто. Довелось чатувати не одну ніч на сайті, але ми все-таки записались. Через два тижні прийшли на прийом і стикнулися з іншими незручностями. На той день припали та повітряна тривога, і вимкнення світла, через що наш талончик втратив дію. Наступного дня ми записались у живу чергу на вільну дату”.

Також Ксенія Лук’янець додала, що кількість працюючих територіальних підрозділів зменшилась через збільшення навантаження на роботу міграційної служби.

Наразі, у повному обсязі обслуговують громадян управління державної міграційної служби в Чернігівській області, Деснянський та Новозаводський у місті Чернігові, Ніжинський, Прилуцький, Менський, Корюківський, Борзнянський, Носівський та Козелецький підрозділи.

Читайте також

22 банківські відділення на Чернігівщині працюватимуть під час блекауту: перелік адрес

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

Джерело: Суспільне мовлення України
2022-12-03 12:32:03

Магазин Автозапчастин м.Ніжин